На Харківщині кір «підчепили» майже 800 людей

Епідемічна ситуація із захворюваністю на кір у Харкові та області характеризується як неблагополучна.

Повідомили у «Харківському обласному лабораторному центрі»

За даними центру, кількість хворих продовжує зростати, що обумовлено високою контагіозністю, активною циркуляцією збудника та тотальною сприйнятливістю.

За восьмий тиждень року у порівнянні з сьомим захворюваність на кір зросла на 3,8%. Зареєстровано 138 хворих, з них дітей – 35 (25,4%). «Серед мешканців Харкова – 76 випадків, Харківського району – 17, Валківського – 11, Дергачівського та Первомайського – по шість, Зміївського, Нововодолазького – по чотири, Куп’янського – три, міста Люботин, Золочівського, Чугуївського районів – по два, Великобурлуцького, Вовчанського, Кегичівського, Красноградського, Краснокутського – по одному», — сказано у повідомленні.

З початку року станом на 20 лютого зареєстровано 779 хворих.

За соціальними групами населення розподіл хворих наступний: безробітні – 27,9%, робітники транспорту та інші – 18,1%, учні загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів – 14,7%, неорганізовані дошкільники – 11,4%, студенти вищих навчальних закладів, учні технікумів та ПТУ – 8,6%, медичні працівники – 6,7%, діти, які відвідують дошкільні навчальні заклади, – 4,8%, службовці – 5%, вихованці дитячих будинків – 1,2%, працівники шкіл, ДНЗ, сільського господарства та харчової промисловості – 1,2%, пенсіонери — 0,3%.

Кількість нещеплених серед захворілих склала 66,1% – 515 осіб, у тому числі з причин відмови та відсутності даних про проведені щеплення – 82,1% (423 хворих). Аналіз захворюваності щеплених (264 особи) показав, що 106 хворих (40,2%) мають лише одне щеплення. Загальна кількість хворих, які не мали імунного захисту від кору, склала 79,7%.

Лабораторно діагноз кору підтверджений у 14,9% хворих. Госпіталізовано 583 хворих. Летальні випадки не реєструвались.

Зареєстровано 26 спалахів, з них дев’ять у побуті, шість у навчальних закладах, дев’ять у закладах охорони здоров’я та два за місцем роботи.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові сильно зросла захворюваність гепатитами.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X