Путінські спецслужби спробували завербувати харківського бізнесмена, — СБУ

СБУ отримала інформацію про чергові спроби вербування українців спецслужбами Росії.

Повідомили у прес-центрі УСБУ в Харківській області.

За даними відомства, до СБУ звернувся приватний підприємець з Харкова, який займається товарними перевезеннями до сусідніх держав. Чоловік повідомив, що у квітні 2018 року під час оформлення вантажу на російській митниці він був завербований співробітниками ФСБ.

«Представники ворожої спецслужби, погрожуючи конфіскацією вантажу і транспортного засобу та притягненням до кримінальної відповідальності за сфабрикованою справою, змусили його підписати зобов’язання про таємну співпрацю», — пояснили у СБУ.

За завданням ФСБ через особисті зв’язки у митних та прикордонних органах України чоловік мав збирати інформацію про місця дислокації, чисельність та шляхи пересування українських військових на прикордонних територіях, відомості про персональний склад прикордонних нарядів, співробітників Служби безпеки у складі цих підрозділів. Отриману інформацію українець мав особисто повідомляти кураторам під час закордонних поїздок.

Повернувшись в Україну, чоловік одразу звернувся до СБУ та повідомив про факт вербування.

«Такі випадки е

 

непоодинокими. Водночас СБУ нагадує, що відповідно до ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України громадяни, які не скоїли жодних дій на виконання злочинного завдання іноземної держави, організації або їх представників і добровільно повідомили органи державної влади про свій зв’язок з ворожою спецслужбою, звільняються від кримінальної відповідальності», — нагадали в СБУ.

 

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X