Підрив арсеналу в Балаклії: Міноборони програло суд і заплатить компенсацію

Харківський суд визнав, що з вини Міноборони, балаклійського арсеналу та Управління СБУ в області позивач зазнав збитків.

Про це йдеться в рішенні Київського районного суду Харкові від 22 жовтня.

Суд розглянув позов громадянина до Міноборони України, Військової частини А 1352, Управління Служби безпеки України в Харківській області про стягнення 24,7 тис. грн матеріальної шкоди, 100 тис. грн моральної шкоди, 1,5 тис. грн за проведення експертизи та 1,5 тис. грн за надану правову допомогу.

Позивач зазначив, що причиною нанесений йому збитків є вибухи на армійських складах у Балаклії 23 березня 2017 року.

Згідно матеріалів справи, внаслідок вибухів і потрапляння снаряду був знищений автомобіль позивача Mitsubishi Lancer.

Позивач зазначив, що його цегляний гараж із автомобілем знаходився у 300 метрів від арсеналу. У ньому не була проведена електрика та не було дерев’яного оздоблення. Займання сталося через занесення відкритого джерела вогню разом із осколком снаряду.

У рішенні також зафіксовано, що «Міністерством не надано нормативно-правовий документ, що свідчить про факт закріплення боєприпасів за частиною А-1352». Згідно пояснення командира військової частини А-1352 про фактичне зберігання боєприпасів на території частини, «жодної правової підстави, на якій боєприпаси передано в оперативне управління військової частини, у цьому документі не відображено. Крім того, документів, які підтверджують фактичну передачу снарядів військовій частині А-1352 не було надано».

Вивчивши матеріали справи, суд ухвалив позовні вимоги громадянина задовольнити частково, стягнути з Міноборони 24,7 тис. грн матеріальної шкоди, 10 тис. грн моральної шкоди і 1,5 тис. грн витрат на експертизу. У решті позовних вимог громадянину відмовили.

Як повідомляв Depo.Харків, в ніч на 23 березня 2017 року на складах артилерійських боєприпасів на околиці Балаклії Харківської області спалахнула пожежа й почали вибухати боєприпаси. З околиць складів радіусом у 10 кілометрів евакуйовували майже 20 тисяч людей. Пожежу згодом ліквідували. Слідство засекречене та ведеться за статтею «диверсія».

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X