Скандал із прикордонниками на Харківщині: Суд визнав протиправними дії офіцера ДПСУ

У Харківській області суд визнав протиправними дії прикордонників і скасував постанови про притягнення місцевих мешканців до адміністративної відповідальності.

Про це йдеться в рішенні Золочівського районного суду Харківської області від 6 листопада, передає Depo.Харків.

Суд розглянув адміністративний позов до курсового офіцера факультету правоохоронної діяльності Національної академії державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького старшого лейтенанта стосовно його дій під час перебування на посаді начальника відділення відділу прикордонної служби «Тимофіївка» Харківського прикордонного загону про скасування постанов про накладення адміністративного стягнення.

Згідно матеріалів справи, двоє позивачів 4 березня 2017 року перебували на своїй приватній земельній ділянці селі Івашки Золочівського району. Позивачі зазначають, що о 8:15 без пояснення причини їх затримали працівники прикордонної служби, затримання тривало 7 годин, їх обшукували та перевіряли документи, залякували та не пускали до лікаря. Позивачі зазначали, що не вчиняли жодних противоправних дій тим більше не вчиняли інкримінованого правопорушення, тому вважають дії прикордонника незаконними. Про існування вказаних постанов та нібито сплату ними штрафу позивачі дізналися випадково, під час ознайомлення із матеріалами кримінального провадження, що було порушено за результатами інциденту із їх незаконним затриманням працівниками прикордонної служби.

Прикордонник на обґрунтування своїх заперечень зазначив, що 4 березня 2017 року відносно позивачів було складено протоколи про адміністративне правопорушення за перебування в контрольному прикордонному районі без будь-яких документів, що посвідчують їх особу. За наслідками розгляду даних протоколів винесено постанови про накладення на кожного з позивачів штрафу розміром 119 грн.

Також відповідач зауважив, що дії працівників прикордонної служби були правильними, послідовними та законними, оскільки з позивачами в них постійно протягом останніх років виникають конфліктні ситуації, так як вони постійно скаржаться на дії прикордонників, як на телефон довіри Державної прикордонної служби, так і в інші правоохоронні структури. Також відповідач вказав, що неадекватність вчинків позивачів спрямована «на дестабілізацію ситуації на державному кордоні та втрату престижу чесного ім’я прикордонника».

Суд встановив, що 4 березня 2017 року позивачі в районі інформаційного знаку №1613, на лінії державного кордону України, без спеціального дозволу на місцевості, яка знаходиться між державним кордоном та лінією прикордонних інженерних споруджень, здійснювали відео, фотозйомку без дозволу органу охорони Державного кордону Державної прикордонної служби.

Вивчивши матеріали справи, суд задовольнив адміністративний позов двох позивачів і скасував винесені постанови про накладання на них штрафів.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X