Скрябін про близьких людей, спекуляції на патріотизмі і мрії постфактум: 11 думок

Рівно три роки тому загинув український музикант Кузьма Скрябін

У роковини смерті Скрябіна Depo.ua зібрав 11 цитат музиканта про дім, інтимність і розряджені батарейки.

1. (про останній тур) «Ми думали в той тур не їхати взагалі. Він планувався, коли війною навіть не пахло… Два місяці я депресував, я думав, що я, напевно, нічого не робитиму, не їздитиму на концерти. Але потім дійшов висновку, що хочеться притулитися до когось близького, коли погано. І так само, як мені хочеться притулитися, хочеться і тим людям у залі. Виходять такі сімейні концерти»

2. «Мій дім — єдине у світі місце, де мене люблять і чекають незалежно від того, хто я і скільки заробляю. Я ніколи не зраджу найближчих мені людей»

3. «Варіанти (інших професій, — ред.) були б обмежені — стоматолог, штукатур, далекобійник. У «Скрябіні» я — і далекобійник, і все, що хочеш, хіба що не стоматолог. У цій справі я можу щось підказати, але не практикую цього, бо люди жалкуватимуть потім. Медицина тільки виграла від того, що я її кинув»

4. «Бог свідок — я можу прийти на прямий ефір вранці в тій футболці, в якій спав вночі. Але той факт, що я не пускаю журналістів у будинок і не даю писати і фоткати зайвий раз свою сім’ю, означає, що людина в змозі нормально і повноцінно функціонувати тільки тоді, коли у неї є інтим! Інтим у сенсі — щось таємне, недоступне чужому оку»

5. «Мені комфортно, не претендую на чужу територію. Я не войовнича натура. Але якщо зазіхають на нас — «зуби» вилазять швидко»

6. «Я не люблю взагалі спекуляції на тему патріотизму. Патріотичні пісні потрібно писати весь час. Те, що зараз робиться — ніхто їх не писав, а зараз усі стали такими патріотами, наліпили собі вишиванки на машини. «Вишивальники» називають таких людей. Начепив вишиванку і вже думає, що все змінилося. Вона повинна бути глибше, ця вишиванка. Зашита мамою і татом всередині»

7. «Жоден з усіх президентів, жоден з депутатів — не зробили нічого, щоб не було цієї війни»

8. «Я дуже песимістично дивлюся на політику, бо там ті самі люди, які були там 22 роки і не робили нічого для країни, а виключно для своєї кишені. І їх не можна звідти вигнати. Вони глибоко вкоренилися. Мені шкода тих людей, які стали героями Майдану, не знаючи, за що вони померли за фактом»

9. «Переважно критикують такі «злі язики», які сидять в Інтернеті і розуміють, що їм за це нічого не буде, а таку критику я просто пропускаю повз вуха. Такий прояв недоброї енергії краще вбивати ігнором»

10. «Щось витікало як какашка, щось витікало як паперовий кораблик красивий (…) і можна було завжди мати дві протилежні думки, це подобається, а це ненавиджу. (…) щодо «Скрябіна» ніколи не було єдиної думки, ах… круто або Боже, який жах. І завжди ці дві протилежні конфронтації давали нам можливість залишатися живими»

11. «Я пережив такий етап у своєму житті, коли зрозумів, що мріяти — це до одного місця. Звичайно, це стосується тільки мене, бо люди різні. Адже чим більше я мріяв, тим менше витрачав зусиль, щоб цього досягти. Я навчився мріяти постфактум, так легше»

Кузьма Скрябін (Андрій Кузьменко) народився в Самборі.

У 21 рік заснував гурт «Скрябін». Гурт прославився альбомами «Хробак», «Танець пінгвіна», «Модна країна», «Озимі люди» та ін.

У 32 роки став ведучим власного хіт-параду «Гаряча сімка». Був ведучим телепрограм «Шанс» і «Шиканемо».

Написав книги «Я, Побєда і Берлін», «Місто, в якому не ходять гроші», «Я, Паштет і Армія».

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X