Смерть еко-активіста на Харківщині: Поліція не відповіла на питання розлюченої громадськості

У Харківській області поліція Чугуєва поінформувала місцевих жителів про хід розслідування смерті есхарівського активіста Миколи Бичка

Про це повідомили  у відділі комунікації ГУНП України в Харківській області з посиланням на заступника начальника Чугуївського відділу поліції – начальник слідчого відділу Дмитра Грінчака, котрий у складі групи керівників відділу поліції вчора, 20 липня, зустрівся з есхарівською громадою.

За його словами, поліція здійснює усі необхідні заходи для встановлення об’єктивних мотивів злочину та з’ясування обставин, за яких злочин був скоєний. «З цією метою призначено низку судових експертиз – дактилоскопічну, кілька цитологічних, трасологічну. Створено слідчу групу з найбільш досвідчених працівників слідчого управління ГУНП в Харківській області та Чугуївського відділу поліції, складено та затверджено план проведення слідчих та розшукових дій. Вони здійснюються під процесуальним керівництвом Чугуївської місцевої прокуратури», — сказав Грінчак.

Слідчими вже допитані кілька десятка свідків – родичі та знайомі загиблого. Майже усі вони показали, що 23-річний хлопець вів здоровий образ життя, був активістом громадського об’єднання та займався проблемами охорони навколишнього середовища, а саме забрудненням стокових вод у селищі Есхар. Про будь-які погрози він не розповідав.

Слідство розглядає кілька основних версій, серед яких умисне убивство, самогубство та доведення до самогубства. Усі вони ретельно відпрацьовуються.

Водночас, як передає кореспондент Depo.Харків, керівники Чугуївського відділу поліції так і не змогли відповісти на абсолютну більшість запитань, що їх ставили мешканці смт Есхар. Зокрема, поліцейські так і не встановили, хто, згідно даних мобільних операторів, в момент загибелі активіста був поруч із ним, чому слідчий не вилучив мотузку, на якій був повішений Бичко, чому не були вилучені велосипед загиблого і ще низка речових доказів з місця події, чому не допитаний саме слідчими поліції, котрі розслідують справу, селищний голова Анатолія Легкошерста тощо.

Крім цього, місцевих мешканців дуже сильно обурило, що слідчий у справі, маючи ще 13 червня на руках ухвали про проведення експертиз, навіть не починав їх проведення до 5 липня.

Адвокат потерпілої сторони Роман Лихачов під час зустрічі поцікавився, чому слідчі не допитали бійців батальйону поліції «Харків-1», котрих на автомобілі бачили поблизу місця події. На це керівник відділу поліції сказав, що допитаний один з бійців, а решту «ще треба встановити». Ці слова викликали хвилю обурення місцевих мешканців, котрі були здивовані тим, що слідчий не може встановити особи поліцейських.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X