Смерть еко-активіста на Харківщині: Факти, про які заявляв загиблий Бичко, підтверджуються

У Харківській області суд санкціонував проведення експертизи, яка має встановити якість і розмір шкоди, заподіяної скиданням нечистот у річку Уди в смт Есхар.

Суд розглянув клопотання про проведення експертизи у справі про розкрадання бюджетних коштів під час реконструкції відстійників і забруднення річки Уди у смт Есхар Харківської області.

Слідчий просив суд залучити експерта для проведення дослідження, під час якого необхідно з’ясувати, чи загрожувало життю та здоров’ю людей потрапляння хімічних (забруднюючих) речовин у річку Уди під час діяльності очисних споруд смт Есхар і як загрожувало, який ступінь забруднення річки, розмір заподіяної шкоди тощо.

Згідно матеріалів провадження, колишній голова Есхарівської селищної ради Анатолій Легкошерст у грудні 2017 уклав з директором ТОВ «АВА Сервіс 2017» (одним із засновників фірми виявився брат Легкошерства – ред.) договори щодо реконструкції первинного відстійнику №3 та №4 на очисних спорудах.

При цьому ціни на проведення робіт були завищені умисно, необґрунтовано завищена трудомісткість робіт та не застосовані знижувальні коефіцієнти. Пізніше директор ТОВ «АВА Сервіс 2017» знайшов собі спільника, залучивши його до робіт у якості субпідрядника. Спільник склав завідомо підроблені офіційні документи про приймання виконаних будівельних робіт між ним та ТОВ «АВА Сервіс 2017», в яких вказана недостовірна інформація про вартість робіт.

Гроші з розрахункового рахунку Есхарівської селищної ради були перераховані ТОВ «АВА Сервіс 2017», а далі на рахунок ФОП спільника, який зняв готівку з каси банку.

Крім того, директор ТОВ «АВА СЕРВІС 2017» та КП «Вода Есхара» 5 січня 2018 року уклали угоду про надання послуг зі збереження технологічних відходів виробництва з їх подальшим органічним розпадом в мулових картах на очисних спорудах смт Есхар. Загальний об’єм більше 4,4 тис. куб. м.

Згідно висновку експертизи від 28 листопада 2018 року КП «Вода Есхара» є джерелом негативного впливу на річку Уди. Зокрема, у воді виявлені перевищення гранично допустимих концентрацій таких речовин: азот амоній з перерахунку з амонію сольового, нітріти, нітрати, ХСК, БСК, хлориди, сульфати, фосфати, залізо, нафтопродукти.

«Забруднюючі речовини викликають зміни в навколишньому природному середовищі й властивостей його компонентів, а також негативно впливають на розвиток живих організмів. Найважливішим наслідком забруднення води є те, що потрапляючи у водний об’єкт, забруднюючі речовини спричиняють зниження її якості. Це виявляється у зміні її фізичних властивостей (прозорості, запаху, присмаку) та хімічного складу (кислотності, кількості органічних та мінеральних домішок, тощо), зменшення вмісту у воді кисню, зміни кількості і видового складу мікроорганізмів у воді, при цьому, забруднюючі речовини створюють умови для зміни природних властивостей водного об’єкта», — йдеться у судовому рішенні.

Суд, вивчивши матеріали справи, ухвалив клопотання слідчого про проведення експертизи задовольнити, надати доручення експертній установі Харківському НДІ судових експертиз ім. Бокаріуса та залучити експерта (експертів) для проведення комплексної судової інженерно-екологічної та економічної експертизи.

Як повідомляв  5 червня 2018 року у Харківській області знайшли повішеним екологічного активіста з селища Есхар Миколу Бичка. Слідчі Чугуївського відділу поліції відкрили за даним фактом кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) з додатковою відміткою «самогубство» Кримінального кодексу України.
Мешканці Есхара висловили переконання, що тодішній голова селища Анатолій Легкошерст причетний до смерті Бичка. Активіст розслідував корупційні схеми, за якими сільрада віддавала підряди, зокрема, на реконструкцію первинних відстійників на очисних спорудах та каналізації. Під тиском громади Легкошерст написав заяву про складання з себе повноважень селищного голови.
У грудні 2018 року стало відомо, що поліція не виявила фактів, що підтверджували би версію вбивства активіста. Справу закрили. Остаточною версією стало самогубство Бичка.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X