Стан Сенцова критичний, він має проблеми із серцем, — Клімкін

Міністерство закордонних справ України має попереднє підтвердження того, що лист українського політв’язня Олега Сенцова, який утримується на Росії, про припинення голодування, є справжнім.

Про це у ефірі «UA:Харків» заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Ми з самого моменту, коли почули цю інформацію, намагалися її перевірити. У нас є попереднє підтвердження, що та заява від Олега, яку ми всі бачили, яка є в інтернеті, вона дійсно справжня. Я особливо після того фото, яке Росія зробила, я вважаю, що вона відсилає нас кудись до логіки ГУЛАГа, сталінських концтаборів, що довіряти російській системі за визначенням не можна. Тому потрібно перевіряти», — сказав він.

Клімкін зазначив, що стан здоров’я Сенцова критичний. «Стан здоров’я критичний. Те, що ми знаємо від адвокатів. Те, що вони навіть не знають, маючи чи не маючи медичних даних, але дивлячись на нього. У нього дуже складні проблеми із серцем, вони завжди у Олега були. І таке рішення, він прийняв його не тому, що йому не вистачає волі, важливо, щоб усі це розуміли», — сказав міністра.

5 жовтня адвокат Сенцова оприлюднив лист режисера, в якому він написав, що змушений зупинити голодування, щоб уникнути примусового годування.

Адвокат Дмитро Дінзе повідомив, що Сенцов не знає, чи зможе він вийти з голодування, тому що російські лікарі сказали йому, що «в його внутрішніх органах почалися незворотні процеси».

Довідка. Українського режисера Олега Сенцова разом з активістом Олександром Кольченком затримали представники російських спецслужб в Криму в травні 2014 за обвинуваченням в організації терактів на півострові.

25 серпня 2015 року російський суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму, а Кольченка – до 10 років ув’язнення.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування у російській в’язниці, вимагаючи відпустити всіх українців, утримуваних на Росії та анексованому Криму.

13 липня режисеру виповнилося 42 роки. У цей день його мати написала президенту Росії Володимиру Путіну листа з проханням про помилування сина.

14 серпня адміністрація Путіна відповіла матері Сенцова, яка просила про помилування сина, мовляв, для початку процедури помилування українця він має сам звернутися до Путіна з відповідним проханням.

10 вересня стало відомо, що Олег Сенцов написав заповіт на свою творчість у разі смерті.

 

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X