Суд залишив на волі харків’янина, який міняв криптовалюту для терористів «ДНР»

Чоловік допоміг терористам «ДНР» обміняти криптовалюту на долари США, які в подальшому були направлені на забезпечення ворожого формування

Про це йдеться у вироку Дергачівського районного суду від 1 червня.

За даними суду, у листопаді 2017 року обвинувачений у Дергачах зустрівся з донеччанином, який входить до складу структурного підрозділу «Міністерства оборони» терористичної організації «ДНР» та бере участь у бойових діях проти військовослужбовців Збройних Сил й інших військових формувань України.

Під час зустрічі зловмиснику стало відомо, що знайомі терориста після так званої «націоналізації» підприємств налагодили їх господарську діяльність, прибутки від якої акумулюються у вигляді криптовалют на різних сайтах.

При цьому терорист поскаржився на неможливість обміняти криптовалюту на реальні гроші у зв’язку із відсутністю такої кількості грошей у Донецьку. Також чоловік пожалівся на погане фінансування його підрозділу.

Обвинувачений у свою чергу запропонував проводити у Харкові операції з обміну криптовалют на долари США. Гроші бойовик мав витрачати на покращення забезпечення.

Наприкінці грудня 2017 року обвинувачений отримав номер та пароль електронного гаманця, на якому представники «ДНР» зберігали криптовалюту — «Ethereum». Після цього чоловік обміняв криптовалюту на 3 тис. доларів США. Отримані гроші він передав представникам «ДНР».

Таким чином, на думку правоохоронців, обвинувачений виконав всі дії, спрямовані на те, щоб передані ним кошти були використані для матеріального забезпечення терористичної організації «ДНР».

11 травня між прокурором та зловмисником була укладена угода про визнання винуватості.

Суд угоду затвердив та визнав чоловіка винним у скоєнні злочину за ч.1 ст.258-5 Кримінального кодексу України, призначивши йому покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі без позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та без конфіскації майна. Суд також постановив звільнити обвинуваченого від відбування покарання з іспитовим терміном у три роки.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X