Темна сторона мережі: Як невинні розваги можуть зіпсувати школярам життя

Наслідком втечі у віртуальний світ може стати так звана «емоційна глухота», коли дитина не здатна проявляти співчуття та емпатію. Проте надмірне захоплення інтернетом небезпечне і для дорослих.

Життя сучасного підлітка важко уявити без різного роду ґаджетів. Це не дивно, адже Інтернет та соціальні мережі дають їм чимало можливостей, починаючи з невибагливих розваг та закінчуючи доступом до останніх наукових розробок. Але разом з тим мережа може нести для дітей серйозні загрози.

«Ризики Інтернету охоплюють всі вікові групи, – пояснює кандидатка психологічних наук, доцент кафедри психології та соціології ХНУВС Лариса Шевченко. – Також мене непокоять психологічні наслідки для людей, які входять в це павутиння. Людина тікає в ілюзорний, ірраціональний світ. Світ, в якому все можна змінити. Світ, якому не властиві всі характеристики реалу. Але з точки зору соціалізації підлітків – це катастрофа. В підлітковому віці дитина має отримувати багато інформації про оточуючий світ, і найголовніше – навчитися спілкуватися. Навчитися це робити заочно, прочитавши купу книг, абсолютно неможливо».

За її словами, наслідком втечі у віртуальний світ може стати так звана «емоційна глухота», коли дитина не здатна проявляти співчуття та емпатію. Також тяжким наслідком є агресія, яку дитина може направляти як на оточуючих, так і на саму себе.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X