Топ-менеджер «Нафтогазу» незаконно володів офшорною компанією для виведення валюти

На початку 2016 року на острові Мен для українського газового топ-менеджера Сергія Олексієнка відкрили офшорну компанію, яка займалася виведенням валюти за кордон всупереч валютним обмеженням, що діяли в Україні. Про це інформує «Громадське».

Як зазначається, йдеться про компанію Pioneer Foundation, яка проіснувала 14 місяців. Як випливає з документів «Paradise Papers» («Документи з райських островів») — нового глобального журналістського розслідування Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) — до схеми виведення валюти міг бути залучений «Альфа-Банк», а рахунок для фонду Олексієнка вирішили відкрити у «Банку Кіпру».

Сергій Олексієнко у липні 2014 року почав працювати у «Нафтогазі України» і став уповноваженим з перспективних проектів. Зараз він є членом правління дочірньої компанії «Нафтогазу» «Укртрансгаз», яка відповідає за передачу та зберігання природного газу. До роботи у державній компанії Сергій Олексієнко був інвестиційним банкіром – працював у найвідоміших українських компаніях.

Раніше повідомлялося, що в нових офшорних паперах, оприлюднених журналістами ICIJ 5 листопада 2017 року, журналісти «Слідство.Інфо» знайшли передісторію створення так званих «офшорів Порошенка» на Британських Віргінських островах.

До слова, репортери, які входять до ICIJ, викрили нові схеми ухилення від сплати податків високопоставлених політиків, вивчивши близько 13,4 млн секретних документів. Команда «Слідства.Інфо» як офіційний партнер OCCRP долучилася до цього міжнародного проекту і знайшла у документах більше десятка українських прізвищ.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X