ТОП-5 найбільших тендерів 2018 року в Харкові: Хто найбільше заробив на міському бюджеті

Сад імені Шевченко, багатоповерховий паркінг, «Прозорий офіс», будинок БТІ та Оперний театр – об’єкти, на які в 2018 році мерія Кернеса витратила фактично мільярд гривень.

Якщо 2017 рік минув у Харкові під знаком будівництва зоопарку та проведення відкритих торгів на ці роботи, то у 2018 році всі сили були кинуті на реконструкцію Саду імені Шевченка в центрі міста.

Сад імені Т. Шевченка

У вересні-жовтні 2018 року спеціалізоване комунальне підприємство «Харківзеленбуд» підписало п’ять угод з ТОВ «Інжинірингова компанія Планета Буд» щодо реконструкції та відновлення елементів благоустрою саду ім. Т. Г. Шевченка на загальну суму 390,74 млн грн. Загалом вартість реконструкції перевищила 600 млн грн. Варто нагадати, що в 2018 році на ремонт теплових мереж міста, які тріщать по швах, витратили приблизно 140 млн грн.

Реконструкцію Саду ім. Шевченка розпочали влітку 2016 року, але за два роки зробили лише частину робіт. При цьому вартість матеріалів та виробів значно дорожча, ніж, наприклад, при проведенні робіт у Саржиному Яру. Фактично виконання робіт контролює один Департамент комунального господарства, директором якого є Олексій Богач, а ось розцінки – різні.

Для порівняння, бетонні суміші класу В20 планують купувати по 2770 грн/куб.м. Це майже на 40% дорожче, ніж під час реконструкції Саржиного Яру. Також для саду ім. Шевченка планують купувати рулонний газон по 159 грн/кв.м, хоча для Саржиного Яру у кошторисі була вказана ціна в 134 грн/кв.м. Різниця лише на цій позиції складе майже 2 млн грн.

Десятки мільйонів на вивезення та завезення ґрунту, які ніхто не зможе перевірити – все це також реконструкція Саду імені Шевченко.

Власником ТОВ «Інжинірингова компанія «Планета Буд» записаний Сергій Мошенський. Це син та помічник колишнього народного депутата Валерія Мошенського, власника великого столичного будівельного холдингу «Група компаній «Планета». Заступником директора цієї фірми є Євген Волк. Він був засновником ТОВ «Київська будівельна компанія – Плюс», яка також отримувала підряди на реконструкцію Саду ім. Шевченка та харківський Зоопарк.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X