Трамп не винен: Чому «молитовний сніданок» у США паралізував Раду

За океан вирушила не така вже й чисельна група народних обранців, проте учора сесійна зала була напівпорожньою. Схоже, заокеанська тусовка селебриті завадить нардепам і сьогодні

У середу пленарне засідання розпочалося о 10.00 і завершилося об 11.42 словами спікера Андрія Парубія: «Завтра в 10 годині ранку я запрошую всіх в зал і прошу вищого рівня дисципліни і мобілізації». Прохання слушне, враховуючи, що у сесійній залі слуг народу було так мало, що вечірнє засідання втратило сенс.

Спочатку цифри письмової реєстрації вселяли надію: 321 депутат зареєструвався, 5 хворих і 97 відсутніх з невідомих причин. Електронна реєстрація показала ще вищий результат – 347. Невідповідність кількості формально і реально присутніх кидалася в очі, і причину цьому знайшли у візиті значної групи українських політиків на молитовний сніданок за океан. ЗМІ підхопили цю тему та почали з’ясовувати, хто ж із нардепів поїхав до Штатів, а хто просто під шумок не прийшов на роботу.

До Сполучених Штатів поїхала Юлія Тимошенко. Вона про це казала заздалегідь і вже встигла зустрітися зі спецпредставником Вашингтону Куртом Волкером. Компанію Юлії Володимирівні начебто склали Сергій Власенко і Григорій Немиря. Та, як свідчить протокол реєстрації, у середу не було не тільки цих трьох поважних осіб. Сайт Верховної Ради вказує, що у фракції «Батьківщина» з невідомих причин відсутні семеро депутатів. Імовірно, хтось із них також у почеті Юлії Володимирівни. Подейкують, вона планує зустрітися з Трампом. Нагадаємо, минулого року відвідини Тимошенко молитовного сніданку закінчилися медійним скандалом в Україні після того, як в пресі з’явилася новина, що вона начебто чекала на зустріч з американським президентом біля туалету. То ж не виключено, що цього разу задля доказів за нею полюватимуть папараці з кола її політичних опонентів.

Повідомили і про двох «фронтовиків» — Павла Унгуряна й Олега Кришина – які також відбули за океан. Унгурян підтвердив цю інформацію одному зі ЗМІ. А сайт парламенту каже про 13 офіційно відсутніх соратників Арсенія Яценюка, який, нагадаємо, поїхав до США раніше. У «>»Фейсбуці» з Вашингтона відмітився і Антон Геращенко. За даними ЗМІ, їсти і молитися поїхало й двоє депутатів від БПП — Оксана Юринець та Юрій Соловей. Пишуть, що запрошення вони отримали «по лінії Унгуряна», себто пов’язано з церквою євангельських християн-баптистів, до якої належить цей депутат. Двоє відсутніх суттєво на розгляд питань порядку денного не вплинули б, а ось 31, саме стільки депутатів з БПП не зареєструвалися письмово, це вже суттєва цифра.

Цікава штука вийшла з Сергієм Ківаловим. Наприкінці січня у соцмережах повідомили, що він отримав запрошення на молитовний сніданок. Але як свідчать дані реєстрації, скандально відомий екс-«регіонал» був присутній. То ж про візит за океан, схоже, або фейк, або він вирішив для себе: ну, чого я в тій Америці ще не бачив.

У пресі повідомляють про майже три десятка відвідувачів сніданку з Трампом. Враховуючи, що побувати на заході можна не лише завдяки баптистам, а й придбати місце за столиком, схоже, у медіа-розслідувачів з’явилася нова цікава тема – хто з нардепів виклав 25 тис доларів за вхідний квиток. А ще є недешевий трансатлантичний переліт. Але навіть якщо журналісти докопаються, ефекту бомби це все одно не матиме. По-перше, не в Москву ж на поклон поїхали, а в дружню країну. По-друге, навіть, коли спливе правда про купівлю місця, це легко обставити собі на користь – сніданок благодійний. По-третє, для деяких наших політиків потусуватися із сильними світу цього, зробити з ними селфі – це заділ на майбутні вибори. А те, що викриють в оплаті столика, так у виборця коротка пам’ять, за кілька тижнів все забудеться.

Та є тут ще один нюанс. Звісно, погано, коли аж стільки парламентаріїв одночасно гайнули за тридев’ять земель, через що сьогоднішнє засідання ВР може стати таким само безплідним, як учорашнє. А напланували депутати на цей тиждень багато. Зокрема, дуже гостро стоїть підтримка законопроекту про підвищення пенсій військовослужбовцям. Ця категорія населення вже вдається до активних дій, тому затягування їхнього питання неприпустиме. Але слід зауважити: не може відсутність навіть трьох десятків депутатів паралізувати роботу всього парламенту. Знову повернемося до реєстрації у середу: коли відняти від 347 нехай 30, все одно отримуємо конституційну більшість. Утім учора всі могли бачити цілі прогалини з порожніх місць, а це означає, що справа не у молитовному сніданку, а у відсутності дисципліни народних депутатів. Зате у вечірніх ефірах вони були. Володимир Парасюк зранку не зареєструвався на роботі, а увечері на одному з телеканалів розповідав, що парламент перетворися на товариство з обмеженою відповідальністю. Андрій Білецький також оминув робоче місце, а на NewsOne Рабіновича і Мураєва завітав.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X