Три неймовірні історії про український прапор

Заради нього люди готові вмирати. І вмирали. Він надає звитяги, надихає на великі вчинки і рятує життя

Синьо-жовті прапори — це перше, що бачили вимушені переселенці, покидаючи рідні домівки, виїжджаючи з окупації на вільну частину України. Українським прапором накривають бійців, коли вони ідуть в останній шлях.

Журналісти Depo.ua пропонують згадати кілька історій, пов’язаних з українським прапором.

Український політик, горлівчанин Володимир Рибак загинув, захищаючи честь українського прапору під час окупації Донетчини.

17 квітня 2014 в Горлівці після мітингу, організованого на підтримку міського голови Євгена Клепа, він намагався повернути на будівлю міськради український прапор. Зірвав звідти прапор сепаратистської «Донецької народної республіки».

Після цього він зник. 19 квітня тіло Володимира Рибака з ознаками насильницької смерті знайшли біля смт. Райгородок Слов’янського району в річці Казенний Торець місцеві рибалки. Разом із ним було знайдено тіло студента Юрія Поправки. За повідомленням прес-служби МВС «Причина смерті обох загиблих «комбінована травма тіла внаслідок тортур, з подальшим утопленням ще живих непритомних потерпілих».

«Катували жахливо. Краще ці фото нікому не бачити. Це робили не люди, а звірі. Палили вогнем, різали ножами… Експерти показують — чисто «кавказький почерк» … Є два свідки, які бачили, як катували цих людей у будівлі, яку контролюють «зелені чоловічки», що саме вони охороняли кімнату тортур», — розповідає головред «Цензору» Юрій Бутусов.

За версією СБУ 17 квітня Ігор Безлер («Бєс») доручив начальнику самопроголошеної міліції Горлівки нейтралізувати Володимира Рибака, котрий намагався встановити український прапор на будівлі Горлівської РДА. Безлер наказав члену своєї групи, російському військовому РФ, викрасти Рибака, посадити його до автівки і вивезти в означене місце, де «вжити щодо нього заходи фізичного впливу».

Далі за вказівкою Гіркіна Рибака доправили в штаб сепаратистів у Слов’янську, де Гіркін зустрівся з ним особисто. Потім Гіркін особисто наказав самопроголошеному меру Слов’янська Пономарьову вивезти зі штабу тіло вбитого Володимира Рибака.

Джерело: газета «День»

20 лютого 2015 Володимир Рибак посмертно став кавалером «Золотої Зірки»

Волонтерку Ірину Довгань бойовики загорнули в український прапор і прив’язали до стовпу на наругу сепаратистам.

На цьому фото — понівечений прапор, що його вилучили з рук мертвого бійця 93-ормб, який загинув в Іловайську.

Згідно повідомленню «Інформаційного простору», він не випустив стяг з рук навіть у хвилину смерті.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X