Трудова еміграція призведе до катастрофи української пенсійної системи, — голова харківської «Основи» Гриценко

У пошуках гідної зарплати з України в Польщу, Чехію, Словаччину, Грецію, інші країни вже виїхали понад чотири мільйони громадян.

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обласної організації політичної партії «Основа», про це заявив голова обласного осередку парті Дмитро Гриценко.

«Держава повинна стимулювати працездатних українців платити податки в Україні. Тому що трудова еміграція — це шлях до катастрофи всієї української пенсійної системи», — сказав Гриценко.

Він наголосив, що в Україні Пенсійний фонд наповнюється насилу: в країні 12,5 мільйонів пенсіонерів, а з 16 мільйонів працюючих українців внески сплачують лише 10 мільйонів (інші мають право цього не робити). Та й зарплати в основному мінімальні або трохи більше, решта роботодавці платять «в конвертах». От і виходять «сумні» пенсії, прожити на які нереально.

У ПП «Основа» впевнені, що середні пенсії повинні становити 10-12 тис. грн. А розмір мінімальної пенсії повинен бути не менше фактичного прожиткового мінімуму — з 1 грудня 2018 року це 1921 грн. У той же час, підвищення в Україні з 1 липня 2018 року розміру мінімальної пенсії на 62 гривні, з 1374 грн до 1436 грн — принизливо.

«На сьогоднішній день у Польщі працює 2 мільйони українців, які забезпечують досить

 високий рівень зростання економіки цієї країни, 4,2% за минулий рік. І це дозволило владі Польщі в минулому році прийняти рішення на 4 роки зменшити пенсійний вік, 60 років замість 64, а у нас все навпаки. Чому? Тому що вони зацікавлені, щоб забезпечувати робочі місця молоді, тому що величезний на сьогоднішній день попит на робочу силу і, на жаль, він виконується, в основному, за рахунок України», — сказав лідер ПП «Основа» Сергій Тарута.

За оцінками українських експертів, з наступного року Чехія готова в два рази збільшити квоти на працевлаштування українців. Цю ініціативу вже давно підтримували чеські роботодавці. А тепер отримали сприяння і з боку держави. Адже брак робочої сили, за оцінками чеських експертів, щорічно приносить місцевому бізнесу збитки в розмірі 110 млрд крон. До того ж кожен українець, що працює в Чехії за програмою Režim Ukrajina, відраховує одному чеському пенсіонеру 440 крон на рік. Звичайний пенсіонер в Чехії отримує в середньому близько 12 643 крон в місяць (майже 470 євро). Мінімальна зарплата в країні — 407 євро.

Тарута коментує ситуацію так: «Це просто соромно говорити про підвищення пенсій на 62 гривні. Пенсія повинна бути на рівні 10-12 тисяч гривень. Наша політична сила знає, як цього досягти. І мова йде не про те, щоб надрукувати гроші, а про те, щоб забезпечити реальне зростання економіки. Щоб країна почала багато заробляти і, відповідно, з’явилися можливості для виплати гідних пенсій».

За словами Тарути, підвищити соцвиплати можна за умови повної трансформації всієї системи влади України: «Важливо, щоб ті, хто йдуть голосувати і хочуть, щоб була пенсія інша, не продавалися за гречку. Щоб підвищити пенсії, потрібно забезпечити економічне зростання, створювати нові робочі місця, а також провести демонопо

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X