У Кернеса дозволили увічнити пам’ять антибільшовистського міністра УНР

Харківський міськвиконком дозволив встановити меморіальну дошку архітектору та суспільно-політичному діячу Сергію Тимошенку

Як передаєтся, відповідне рішення 14 лютого під час засідання затвердив виконком Харківської міської ради.

Виконком врахував клопотання Об’єднання організацій роботодавців Харківщини та рекомендації Міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища та вирішив встановити меморіальну дошку видатному українському архітектору та суспільно-політичному діячу Сергію Тимошенку.

Члени виконкому доручили відділу з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Харківської міської ради затвердити тексі напису на меморіальній дошці, Об’єднанню організацій роботодавців Харківщини узгодити ескіз та безпосереднє місце встановлення меморіальної.

Довідка.Сергій Тимошенко (1881 – 1950 рр.) — український архітектор і суспільно-політичний діяч, міністр шляхів в урядах УНР. Учасник Другого зимового походу Армії УНР, метою якого було перешкодити вивезенню продовольства з України на Росію, щоб унеможливити голод.

З початком революції 1917 року — губернський комісар Харківщини і член Центральної Ради. Уповноважений українського Уряду на переговорах з урядом Війська Донського для координування спільних антибільшовицьких військових операцій.

Із численних проектів, які створив Тимошенко, збудовано близько 400 споруд. Стиль – український архітектурний модерн. Помер в еміграції в США.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X