У Кернеса розповіли про долю дітей з родини, де закатували трирічного хлопчика

Брат хлопчика, який помер у Харкові від виснаження, переданий на виховання біологічному батькові

Як повідомили  у прес-службі Харківської міськради, про це повідомила заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, старший син Наталії Лебединець, яка разом з чоловіком звинувачується у доведенні до виснаження і смерті трирічного сина, переданий на виховання біологічному батькові.

Горбунова-Рубан зазначила, що соціальні служби розшукали біологічного батька шестирічного Микити. Чоловік проживає у Західній Україні. Він зібрав весь необхідний пакет документів для того, щоб хлопчика передали йому на виховання.

«Він зняв квартиру, влаштувався на роботу, пройшов всі необхідні медкомісії, взяв всі необхідні характеристики, що вимагаються від батька, який бажає забрати свою біологічну дитину на виховання. Соціальні працівники провели його з сином на вокзал, в іншому місті їх зустріли вже місцеві соціальні служби. У тата там є батьки — дідусь і бабуся Микити, які сказали, що все зроблять для онука. Папа поводиться дуже гідно. Я думаю, що хлопчик потрапив у хорошу сім’ю, про яку у нас є всі необхідні відомості. За Микиту ми спокійні», — зазначила Горбунова-Рубан.

Молодша донька обвинуваченої, яка народила вже після смерті середнього сина, передана до дитячого будинка. За інформацією установи, дитина здорова і нормально розвивається.

За словами заступника міського голови, у листопаді 2017 року соціальні служби подали в суд позовну заяву про позбавлення Лебединець батьківських прав відносно двох дітей. З того часу судове засідання вже двічі було перенесено через неявку матері в зал суду.

Як зазначила Горбунова-Рубан, сама Лебединець виховувалася у дитячому будинку, її батьки також були позбавлені батьківських прав. Після дитячого будинку дівчина закінчила ПТУ, ніде не працювала, народила першого сина. При цьому її родина постійно перебувала на обліку у соціальних службах.

Після того, як 5 вересня 2017 року до служби у справах дітей зі скаргами про стан трирічної дитини звернувся її дядько, родину відвідали соціальні та медичні працівники.

«Тоді Наталія категорично заперечувала все і письмово нас запевнила, що у них в сім’ї немає будь-яких конфліктів. Соціальні працівники після звернення дядька бачили дитину, вона була активна, гралася. Хлопчика запитали, чи годували його, і він кивнув головою. У нас все це задокументовано. Після того як служби склали акти і залишили цю сім’ю, там знову щось сталося, тому що у дитини з’явилася гематома крововиливу в мозок, яка практично позбавила його ковтального рефлексу, і вона перестала їсти. Мати в своєму поясненні пише, що після 20 вересня хлопчик перестав їсти, але при цьому вона не звернулася по медичну допомогу. Вона не зробила цього, тому що хотіла приховати те, що зробив з дитиною батько», — повідомила віце-мер.

За її словами, у зв’язку зі смертю в цій сім’ї дитини щодо працівників служби у справах дітей Новобаварського району було проведено службову перевірку.

«Соціальні працівники, медики і поліція перевіряли цю сім’ю. Ми зробили свою справу чітко, і є всі документи, які це підтверджують. Начальник служби у справах дітей Новобаварського району працює в цій сфері вже 30 років, вона дуже хороший фахівець. І те, що відбулося з цією дитиною, її дуже сильно підломило, вона перебуває в дуже важкому психологічному стані. Але її провини в цій ситуації немає, вона нічого не могла запобігти. І рядові співробітники теж», — додала віце-мер.

Як повідомлялось  за даними прокуратури, раніше судимий за крадіжку батько малюка систематично бив дитину. При цьому це відбувалося у присутності матері, однак, вона навіть не намагалася зупинити знущання.

Після чергового побиття у серпні 2017 року у дитини була переламана нога. За кілька днів батько зламав сину ще і ребра. Хлопчик перестав ходити. Та, замість того, щоб відвезти малюка у лікарню, батько продовжував катувати дитину. Як наслідок, у хлопчика виникла ще й тяжка черепно-мозкова травма. Увесь цей час дитина страждала від фізичного болю та тривалий час нічого не їла. Потім хлопчик впав у кому.

26 вересня малюка у стані вкрай тяжкого фізичного виснаження та з тілесними ушкодженнями доставили до лікарні. Уранці, не приходячи до тями, хлопчик помер.

26-річній матері інкримінується злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки та нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть (ст. 166, ч. 2 ст. 121 КК України).

31-річному батьку — катування, умисне нанесення тілесних ушкоджень та умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть (ч.1 ст. 127, ч.1 ст. 122, ч. 2 ст. 121 КК України).

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X