У Кернеса розповіли, хто матиме пільги на проїзд

У Харкові збережуть право безкоштовного проїзду у наземному електротранспорті та метрополітені за тими, хто мав його згідно з чинним законодавством

Як повідомили   у прес-службі Харківської міськради, про це заявила віце-мер Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, з 1 січня 2018 року низку пільг, яка раніше оплачувалася з держбюджету, передали на фінансування органам місцевого самоврядування.

«Перелік пільгових категорій досить великий. У цьому переліку є одержувачі пільги у вигляді безкоштовного проїзду, які користувалися нею в попередні роки, а є такі категорії, які передані на рівень місцевого самоврядування тільки зараз. Також безкоштовний проїзд в міському електротранспорті залишається у пенсіонерів», — зазначила Горбунова-Рубан.

Так, право на безкоштовний проїзд мають учасники бойових дій; інваліди війни; реабілітовані громадяни, які стали інвалідами внаслідок репресій; діти з багатодітних сімей; громадяни, які постраждали в результаті аварії на ЧАЕС, віднесені до 1-ї та 2-ї категорій; діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов’язану з ЧАЕС; батьки військовослужбовців, які загинули, пропали безвісти під час проходження військової служби; особи з інвалідністю 1-ї групи і особи, які супроводжують їх; особи з інвалідністю 2-ї групи; діти з інвалідністю та особи, які їх супроводжують; діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування.

Також в числі громадян пільгових категорій — Герої України, Герої Радянського Союзу, Герої соціалістичної праці, повні кавалери ордена Трудової Слави, ветерани праці, діти війни, жертви нацистських переслідувань, громадяни, яким присвоєно звання заслуженого донора України, учасники війни, ветерани війни, члени сімей загиблих, померлих ветеранів війни та ін. Крім того, право пільгового проїзду матимуть тимчасово переміщені особи, зареєстровані в Харкові, якщо вони відносяться до громадян пільгових категорій.

Як додав заступник мера з питань інфраструктури Євген Водовозов, також пільги отримають студенти і школярі. Студентам буде надано 60 поїздок в метрополітені за 50%-ю вартістю проїзду та додатково 30 поїздок зі знижкою 50% у наземному електротранспорті.

Крім того, 50%-на пільга на 50 поїздок в метрополітені надана школярам. Також для них збережений постійний проїзний квиток на один вид електротранспорту вартістю 15 грн в місяць або 20 грн — на два види.

Водовозов нагадав, що школярі і студенти отримуватимуть пільгу на проїзд на час навчального року — з 1 вересня по 1 червня.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X