У колодязній воді на Харківщині знайшли надто багато нітратів та фтору

У 2017 році в Харкові та області за санітарно-хімічними показниками дослідили 8 087 проб води з колодязів та каптажів

Як повідомили   у «Харківському обласному лабораторному центрі», 49,9% із загальної кількості не відповідали вимогам.

За даними лабораторного центру, у пробах були виявлені перевищення показників по каламутності, загальній жорсткості, окиснюваності, вмісту нітратів, аміаку, сульфатів, хлоридів, сухого залишку, заліза, фтору.

«Основним з проблемних питань залишається перевищення вмісту нітратів у воді джерел нецентралізованого водопостачання, що є одним з основних чинників, який негативно впливає на стан здоров’я населення, особливо дітей», — сказано в повідомленні.

Перевищення нітратів встановлено у 45,9% досліджених проб води з колодязів. Цей показник погіршився у порівнянні з попередніми роками, коли він залишався без суттєвих змін.

Крім того, продовжують реєструватися отруєння дітей нітратами. У минулому році зареєстрований один такий випадок у шестимісячної дитини, яка проживає на території Валківського району. Мама дитини використовувала для приготування сумішей воду з вмістом нітратів у 2,3 рази вище допустимої концентрації.

За мікробіологічними показниками досліджено 3 680 проб води з колодязів та каптажів джерел, з них 29,5% проб не відповідають нормативам.

Безпосередньо у Харкові досліджено 62 проби води з каптажів 12 природних джерел. За санітарно-хімічними показниками не відповідали нормативним вимогам 8,1% проб, за мікробіологічними показниками – 22,6%. Протягом 2017 року у воді з десяти джерел реєструвались проби з відхиленнями від норм (селище Олешки Київського району, «Кітлярчин яр» в районі вул. Бучми (правий каптаж), «Манжосов яр» (Північна Салтівка), «Петренки – 1», «Петренки – 2», «Петренки – 3», парк «Юність», «Саржин яр», «Олексіївська балка», джерело по вул. Мінераловодській). Вода з каптажів двох джерел не відповідала нормативним вимогам за санітарно-хімічними показниками — встановлені перевищення допустимої концентрації нітратів (парк «Юність», селище Олешки) та нормативного показника загальної жорсткості (парк «Юність).

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X