У містах України та Польщі відбудуться спільні акції солідарності

1 листопада з ініціативи польських та українських діячів буде проведена спільна акція солідарності в містах України та Польщі, що покликана розвивати діалог та порозуміння між двома народами.

Ми — члени польських та українських громадянських середовищ, які вже роками задіяні у побудові добросусідства і мудрого діалогу — закликаємо, щоб памʼять про конфлікт 100-літньої давнини став уроком, з якого ми зможемо зробити належні висновки, особливо стоячи перед новопосталими загрозами і сутичками довкола «історичних памʼятей» обох наших народів», – написали у спільній заяві члени польських та українських громадянських середовищ.

«Ця річниця дуже важлива для українців і поляків. Перед лицем нинішніх загроз, спричинених політикою Росії, її спробою змінити правовий порядок у Європі шляхом анексії Криму та східних теренів України; перед лицем кризи в Європейському Союзі, яка загрожує стабільності нашого континенту, а також зміни політики Польщі щодо України, внаслідок чого випрацювані впродовж останніх 30 років засади співпраці й діалогу між обидвома державами сьогодні поставлені під сумнів, а то й просто знищуються — ми закликаємо до глибшої рефлексії над станом польсько-українських стосунків», – читаємо в заяві.

Під зверненням підписалися відомі польські та українські історики і громадські активісти Ярослав Грицак, Данута Куронь, Мирослав Маринович, Юрій Рейт, Петро Тима та Іза Хруслінська.

Вони закликали поляків та українців взяти участь у пам’ятних заходах, які 1 листопада одночасно (о 17.00 в Польщі й о 18.00 – в Україні) пройдуть у найбільших містах Польщі та України – Варшаві, Перемишлі, Любліні, Ґданську, Львові, Києві, Рівному, Полтаві, Харкові, Чернівцях, Миколаєві та Кривому Розі.

«Разом запалімо свічки, помолімося спільно за полеглих, віддаймо їм шану; знайдімо час, щоб разом помовчати, і збережімо в наших серцях памʼять про ті події та їхніх учасників. Памʼять не про те, що вони воювали одне з одним, а про те, що кожен із наших народів – відповідно до своєї точки зору – боровся тоді за справедливе діло, за свободу своєї батьківщини, за незалежність народу. І нехай та памʼять нас зближує, а не розділяє – в імʼя часу і майбутнього Європи задля наступних поколінь українців і поляків», – зазначили у зверненні.

Нагадаємо, польсько-українська війна — збройний конфлікт між Польською і Західноукраїнською Народною Республіками на території Галичини, що вилився в широкомасштабні бойові дії з 1 листопада 1918 по 17 липня 1919 року. Війна паралельно велася Польщею проти Української Народної Республіки на Холмщині, Підляшші, Берестейщині та Волині.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X