У поліції назвали причину масової загибелі бджіл на Харківщині

Харківські правоохоронці закінчили перевірку за фактами масової загибелі бджіл

Повідомили у відділі комунікації ГУ НП Укарїни в Харківській області.

У поліції нагадали, що у червні до Золочівського відділення надійшло кілька звернень від власників пасік за фактами масової загибелі бджіл.

Заявники вважали, що комахи померли від отрутохімікатів, які застосовували фермерські господарства під час обробки посівів гороху.

Згідно з висновком експертного дослідження Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз, речовин хімічних виробництв та спеціальних хімічних речовин, сильнодіючих та отруйних речовин у мертвих комах виявлено не було. Також зазначено, що у складі препарату «Антиколорад Мак», який був застосований при обробці посівів, міститься імідаклоприт, що відповідає інформації, зазначеній у сертифікаті якості.

Крім того, спеціалісти Національного наукового центру «Інститут експериментальної та клінічної ветеринарної медицини» встановили наявність на пасіці інфекційних та інвазійних захворювань бджіл.

«Проведені дослідження не довели причетності агрофірм до факту загибелі бджіл. Тому, за відсутності даних, які б вказували на наявність кримінального правопорушення, та згідно з Законом України «Про звернення громадян» перевірку за фактами звернень громадян закінчили», — сказано в повідомленні.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X