У Харкові водоканал став фігурантом справи про конвертацію готівки і розкрадання бюджету

Харківський суд надав доступ до оригіналів документів підприємств, у яких «Харківводоканал» закуповував труби

Суд розглянув клопотання слідчого Московського відділу поліції про надання тимчасового доступу до речей та документів під час розслідування провадження за ч. 3 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Згідно матеріалів справи, провадження відкрито стосовно посадових осіб ПП «Санді Плюс», які за попередньою змовою групою осіб привласнили бюджетні кошти КП «Харківводоканал». Злочинці, проводячи безтоварні операції, конвертували бюджетні кошти в готівку.

26 липня 2017 року між ПП «Санді Плюс» та КП «Харківводоканал» укладено договір про закупівлю товару – труб із поліпропілену та фасонних виробів до них. Загальна сума договору складає 734,2 тис. грн, у тому числі ПДВ – 122,4 тис. грн.

Насправді ПП «Санді Плюс» купувало труби в Харкові, Маріуполі, Краматорську й на Київщині в ТОВ «Експрес ЮА», ТОВ «Транстехнологія плюс», ТОВ «Центрінвест груп», ТОВ «Інтерпласт», ТОВ «Агрострейд» та ТОВ «Трансгруплогістик», які не є виробниками вказаних товарів.

У той же час розрахунки проводилися у вигляді безтоварної операції з метою конвертації грошових коштів у готівку та закупівлю вказаних товарів у інших виробників за цінами, що є значно нижчими ніж передбачені в тендерній документації.

З метою повного, швидкого та неупередженого дослідження обставин вчиненого кримінального правопорушення, перевірки показань свідків, встановлення осіб, що причетні до його вчинення, а також осіб, яким відомі обставини, досліджуваного злочину, вилучення документів, які мають доказове значення у кримінальному провадженні та проведення, після їх вилучення в оригіналах, судових експертиз, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу.

В матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що зазначені вище документи мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, тому необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаних документів.

Вивчивши матеріали, суд ухвалив клопотання задовольнити та надати дозвіл слідчим до документів щодо реєстрації ПП «Санді Плюс» та інших підприємств-фігурантів.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X