У Харкові вшанують пам’ять розстріляного у Києві журналіста

У Харкові вшанують пам’ять вбитого у Києві журналіста Аркадія Бабченка

Сьогодні, 30 травня, активісти запрошують всіх небайдужих віддати шану журналісту, другу України Аркадію Бабченко.

«В Києві вбили російського журналіста Аркадія Бабченка, відомого своїми опозиційними до Кремля поглядами. Він постійно виступав на підтримку України, проти (президента Росії Володимира Путіна – Ред.) Путіна. Через погрози був змушений покинути Росію і з лютого 2017 року жив у Києві, де зокрема працював ведучим на телеканалі ATR», — зазначено в повідомленні.

Захід проходитиме біля пам’ятника Тарасу Шевченку, початок о 19:00.

Учасників закликають приходити без партійної символіки, натомість приносити прапори України.

Довідка. 29 травня в Києві убили Аркадія Бабченка. Журналісту тричі вистрелили у спину в під’їзді будинку, коли він повертався з магазину. Чоловік помер у машині «швидкої».

Аркадій Бабченко — російський військовий журналіст, письменник. Останнім часом працював на телеканалі ATR.

Поліція вже склала фоторобот ймовірного вбивці. Серед версій правоохоронці називають професійну діяльність та громадську позицію журналіста.

ООН і ОБСЄ закликали Україну провести негайне і повне розслідування убивства Бабченка.

Російське видання «Нова газета» проведе власне розслідування вбивства Бабченка.

Постійний представник Росії при ООН Василь Небензя використовував факт вбивства в Києві Бабченка під час свого виступу в РБ ООН як аргумент, який нібито свідчить про відсутність в Україні свободи слова та переслідування журналістів.

За даними ЗМІ, поліція шукала відео з камер спостереження в будинку російського опозиційного журналіста напередодні його вбивства, а також перевірила весь під’їзд, в якому жив убитий журналіст, і навіть сміттєвий бак — шукали там вибухонебезпечні предмети.

Тим часом прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков закликав міжнародне співтовариство «вплинути на Україну, щоб припинити утиски журналістів».

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X