У Харкові відкрили пам’ятник рекордсмену книги Гіннеса та легендарному Олімпійському чемпіону

Відкрито пам’ятник дворазовому Олімпійському чемпіону Юрію Пояркову

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обласної ради, пам’ятник дворазовому Олімпійському чемпіону, Почесному громадянину Харківської області та Харкова Юрію Пояркову відкрили 11 травня на другому міському цвинтарі.

До могили видатного спортсмена вшанувати його пам’ять прийшли голова обласної ради Сергій Чернов, Почесні громадяни Харківщини Микола Тітов, Юрій Шрамко, депутати облради Михайло Пилипчук, Максим Колінько, рідні, друзі та колеги.

За словами Шрамка, встановлення пам’ятника Юрію Пояркову та меморіальної дошки на будівлі педагогічного університету, де він тривалий час працював, — планомірні кроки увічнення пам’яті видатного земляка. Попереду – тривалий процес присвоєння у Харкові вулиці імені Юрія Пояркова.

Довідка Depo.Харків. Юрій Поярков (10 лютого 1937, Харків — 10 лютого 2017, Харків) — український волейболіст, дворазовий олімпійський чемпіон. Один з найвидатніших спортсменів в історії волейболу. У 1964 році йому присвоєно звання «заслужений майстер спорту СРСР», з 1965 року Поярков став капітаном збірної СРСР.

У 2007 році Поярков включений до Книги рекордів Гіннеса (три олімпійські медалі на трьох Олімпіадах, в тому числі дві золоті).

2015 року за високий внесок у розвиток волейболу в Україні був нагороджений найвищою нагородою Федерації волейболу України – Почесним знаком ФВУ.

Входив до складу Української академії спорту. Помер 10 лютого 2017 року. Похований 13 лютого 2017 року на 2-му міському кладовищі міста Харкова.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X