У Харкові дітям вернули квартиру, яку незаконно продала мати-п’яничка

У Харкові прокуратура відстояла права трьох дітей на житло, яке незаконно продала їхня мати

Про це  повідомили у прес-службі прокуратури Харківської області.

За даними відомства, Апеляційний суд Харківської області підтримав позицію прокуратури та визнав недійсним договір купівлі-продажу квартири, з якої незаконно виселили трьох малолітніх дітей на вулицю.

За словами начальника відділу прокуратури області Валерія Лялюка, у вересні 2016 року 41-річна жінка — мати трьох дітей, продала за безцінь трикімнатну квартиру площею майже 80 кв. м на вул. Конторській у Харкові. Без даху над головою жінка залишила не тільки дітей, а і своїх батьків, з якими разом мешкала.

Продати житло та придбати взамін квартири поблизу центра міста будинок в одному з сіл Золочівського району її вмовив співмешканець.

«Однак, як з’ясувалося, договір купівлі-продажу майна уклали з порушенням чинного законодавства. Зокрема без дозволу органу опіки та піклування, а будинок існував тільки на папері. Відповідно, родина з малолітніми дітьми залишилася на вулиці. Та це мало цікавило матір і інших дорослих. Вони увесь час пиячили та вели асоціальний образ життя. Соціально-побутові умови проживання родини залишали бажати кращого, а мати не піклувалася про своїх дітей — малеча не отримувала ні повноцінного догляду, ні харчування, ні виховання», — зазначили у прокуратурі.

Дітей виявили у занедбаному стані та поселили у інтернатних закладах міста. Мати відвідала їх лише один раз. Жінка прийшла до інтернату напідпитку, тому, відповідно, їй не дозволили побачення. Більше зустрітися з малечею мати не намагалася.

Щоб поновити житлові права малолітніх, прокуратура звернулася до Жовтневого районного суду Харкова з позовом про визнання договору купівлі-продажу нерухомості недійсним. Однак суд його не задовольнив. Тому прокуратура оскаржила це рішення. Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції та у повному обсязі підтримав позицію прокуратури.

Мати позбавлена батьківських прав. Діти перебувають під піклуванням держави.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X