У Харкові жінка партнера Авакова не декларувала квартиру за 900 тис. грн: Суд провадження закрив

Харківський суд не знайшов складу правопорушення в тому, що суддя окружного адмінсуду Архіпова на кілька місяців затягнула з декларуванням квартири за 890 тис. грн

Про це йдеться в постанові Жовтневого районного суду Харкова від 29 січня.

Суд розглянув адміністративний матеріал за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані). Матеріал був складений на суддю Харківського окружного адміністративного суду Світлану Архіпову.

Згідно матеріалів справи, суддя 14 лютого 2017 року купила квартиру за 890 тис. грн. Однак задекларувала її не в 10-денний строк, як передбачає закон, а тільки через майже п’ять місяців – 6 липня 2017 року.

У судовому засіданні відповідачка заявила, що не визнає вини, не намагалася приховувати майно. Несвоєчасність подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані Архіпова пояснила сильним психологічним навантаженням, пов’язаним із чисельними викликами до Вищої ради правосуддя, та кримінальним провадженням, у якому вона неодноразово допитувалася в якості свідка.

Адвокат судді зазначив, що відповідачка таки подала повідомлення про купівлю квартири, хоч і  запізно. Крім того, він зазначив, що строки притягнення до адміністративної відповідальності вже сплинули. На думку адвоката, датою виявлення правопорушення є 22 вересня 2017 року, коли журналісти зафіксували факт купівлі квартири.

Суд, вивчивши докази у справі та думки сторін процесу, постановив провадження закрити «у зв’язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення».

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X