У Харкові «загубили» 35 арештованих авто за 15 млн грн

Харківська митниця та Київський відділ державної виконавчої служби Харкова виявили нестачу 35 машин, арештованих на митних постах в різні роки за рішеннями судів

Про це стало відомо з ухвали Київського районного суду Харкова у кримінальному провадженні за фактом зловживання працівниками Державної виконавчої служби обов’язками, що розслідується під процесуальним керівництвом Харківської місцевої прокуратури №2, передає Depo.Харків з посиланням на «Наші Гроші».

У 2014 році легкові автомобілі та мікроавтобуси загальною вартістю на той час 15,22 млн грн по довіреності мали передаватися відповідальному зберігачу. Таким зберігачем був представник компаній ПП «Нива ВШ» та ПП СП «Юстиція», які тоді були уповноважені Міністерством юстиції на продаж арештованого майна.

Відповідальний зберігач заявляє, що машини описали в його присутності на митних постах, але він їх не зберігав через відсутність для цього місця. Начебто повідомив про це виконавчу і митну службу та організації, від яких він діяв. Потім дізнався, що працівники митниці передали ці автомобілі на зберігання іншому зберігачу, на що є акти приймання-передачі, датовані 15 вересня 2014 року.

Допитана у якості свідка заступник начальника Київського ВДВС у Харкові пояснила, що, за законом, арештоване майно від одного до іншого зберігача можна передати лише за погодження з державним виконавцем. Таких погоджень на зниклі машини ДВС не давала.

Допитаний другий відповідальний зберігач у свою чергу заявив, що акт прийому-передачі автомобілів підписував, але автомобілів не отримував. Начебто перший відповідальний зберігач пообіцяв дооформити документи і передати, але цього не зробив.

У Харківської митниці версія, що автомобілі зникли з вини першого зберігача. Так, допитана колишня завскладом митниці повідомила, що перший відповідальний зберігач озвучив недостовірну інформацію, бо всі 35 автомобілів йому віддали, «про що є всі документи».

Станом на зараз слідство дійшло висновку, що «конфісковані за рішеннями судів 35 автомобілів приховані невстановленими особами, що унеможливило їх реалізацію державною виконавчою службою в дохід держави».

Кримінальне провадження розслідується за ч. 2 ст. 388 («Незаконні дії щодо майна») та ч. 2 ст. 364 КК («Зловживання владою або службовим становищем»). Максимальне покарання, передбачене за останньою статтею, – позбавлення волі від трьох до шести років.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X