У Харкові за запитом ФСБ готують до екстрадиції бойовика «Ісламської держави»

Харківський суд продовжив особисте зобов’язання для осетина, якого намагається затримати Федеральна служба безпеки Росії.

Про це йдеться в ухвалі Жовтневого районного суду Харкові від 12 січня.

Суд розглянув клопотання про продовження застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання щодо чоловіка, який розшукується ФСБ Росії.

Згідно матеріалів справи, 17 червня 2016 року в Харкові поліція затримала уродженця Осетії, якого розшукували правоохоронні органи Росії. У свою чергу, Генпрокуратура України отримала екстрадиційний запит від Генпрокуратури РФ та доручила прокуратурі Харківської області провести екстрадиційну перевірку обставин, що можуть перешкоджати видачі затриманого компетентним органам РФ.

Під час екстрадиційної перевірки встановлено, що у провадженні ФСБ Росії по Республіці Північна Осетія-Аланія перебуває кримінальна справа за обвинуваченням підозрюваного, у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 208 (участь на території іноземної держави у збройному формуванні, не передбаченому законодавством цієї держави, з метою, що суперечить інтересам Російської Федерації); ст. 205.3 (проходження навчання з метою здійснення терористичної діяльності) та ч. 2 ст. 205.5 (участь у діяльності організації, яка відповідно до законодавства Російської Федерації визнана терористичною) КК Російської Федерації.

ФСБ обвинувачує чоловіка у тому, що у листопаді 2014 року він прибув на територію Сирійської Арабської Республіки, де, перебуваючи у таборі бойовиків «Музакар» поблизу міста Атма, проходив навчання в незаконному збройному формуванні зі структури угрупування «Ісламська держава». Після цього він вступив до лав цього збройного формування, яке брало участь у бойових діях проти урядових військ Сирійської Арабської Республіки.

За результатами екстрадиційної перевірки, проведеної прокуратурою Харківської області за дорученням Генеральної прокуратури України, не встановлено передбачених законами України та міжнародними договорами обставин для відмови у видачі підозрюваного для притягнення до кримінальної відповідальності.

Також встановлено, що Міністерство закордонних справ України включило до санкційного списку угрупування «Ісламська держава» (ІДІЛ або «Ісламська держава Іраку та Леванту»), яка вважається міжнародною терористичною організацією. Злочини, вчинення яких інкримінується чоловікові на території Сирійської Арабської Республіки, не належать до військових злочинів і не мають політичного характеру.

Затриманий статусу біженця не має, не є громадянином України, за станом здоров’я може етапуватися. З урахуванням викладеного Генеральною прокуратурою України прийнято рішення про задоволення запиту Генеральної прокуратури Російської Федерації про його видачу для притягнення до кримінальної відповідальності.

Суд ухвалив задовольнити клопотання та продовжив дію запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання, для забезпечення його видачі на запит іноземної держави.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X