У Харкові згадали розстріляних радянською владою польських офіцерів

На Меморіалі жертвам тоталітаризму в Лісопарку вшанували пам’ять розстріляних навесні 1940 року польських офіцерів

Повідомили у прес-службі Харківської міськради.

За даним мерії, у пам’ятному мітингу взяли участь віце-прем’єр-міністр Республіки Польща Петро Глинський, віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, харківські посадовці, а також польські військовослужбовці і близько 80 представників родин загиблих польських офіцерів.

Глинський нагадав про трагічні події весни 1940 року і назвав імена розстріляних і похованих на меморіалі польських офіцерів.

У свою чергу Розенко зазначив, що крім польських військовослужбовців, на цьому місці спочивають тисячі мирних громадян, які стали жертвами політичних репресій.

«Це місце окроплене невинною кров’ю українців і поляків, воно священне для нас і є місцем нашої спільної історичної пам’яті. Розстріли польських військовополонених проводилися без єдиного суду і слідства. По суті, події в Харкові навесні 1940 року можна поставити в один ряд зі злочинами співробітників НКВС в Катині. Польща і Україна мають однаково важку спадщину тоталітарного комуністичного режиму», — підкреслив віце-прем’єр.

Представники польської та української сторін вшанували пам’ять загиблих земляків хвилиною мовчання. В знак пам’яті пролунав триразовий залп з автоматів польських військовослужбовців. Учасники мітингу поклали квіти до меморіалу з український і польської сторін.

Священнослужителі провели молебень в пам’ять про жертв політичних репресій.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X