У Харкові місту повернули 150 га землі, яку роздали за «кооперативною схемою» Кернеса

Харківська міська рада проголосувала за повернення у власність громади кількох десятків земельних ділянок, що раніше депутати за «кооперативною схемою» роздали безкоштовно

Як передає Depo.Харків, відповідне рішення сьогодні, 20 вересня, ухвалили депутати міської ради без обговорення.

Під час брифінгу після сесії Харківської міськради сказав мер Харкова Геннадій Кернес, коментуючи це рішення, сказав: «Давайте так. Те, що стосується виділення земель із порушеннями чи не з порушеннями, тільки суд може визначити з порушенням виділена земля чи не з порушеннями. Тому всі питання, пов’язані із законними діями депутатського корпусу сьогодні були розглянути колегіально на сесії, гласно, Харківської міської ради. Й, відповідно, всі рішення були ухвалені».

Він відмовився відповідати на питання, що буде з повернутими земельними ділянками. «Сесія Харківської міської ради транслювалася у прямому ефірі. Ви могли звернути на це увагу та дивитися, а не ходити й цілувати замок. Тому я прошу вас наступного разу більш уважно бути до тих ефірів, які проходять під час сесії Харківської міської ради. Це акти загального характеру, це були акти прийняті індивідуального характеру. Тобто стосовно певних підприємств та осіб, які написали про повернення земельної ділянки», — сказав Кернес.

«Ніяких наслідків для людей, якщо на цій землі стоїть збудований житловий будинок, ніяких наслідків не буде», — запевнив мер.

За його словами, землю повернули, згідно заяв на адресу Харківської міської ради. «Будемо й далі отримувати такі заяви, будемо повертати», — сказав він.

20 вересня, до Харківської міськради не пустили депутатів від фракції «Самопоміч», які вимагали допустити на сесію громадських активістів.

Будівлю мерії взяли під посилену охорону. Після того, як у будівлю заїхав мер Харкова Геннадій Кернес, на вході до міськради виставили правоохоронців, які нікого не пускали. Наразі двері на вході до мерії зачинені зсередини.

У рамках розслідування «кооперативної схеми» ГПУ проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами вчинення службовими особами Харківської міськради кримінальних злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Однією з фігурантів справи є колишня заступник міського голови Тетяна Овіннікова, екс-головний архітектор Харкова Сергій Чечельницький та інші.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X