У Харкові нападники на офіс ЛГБТ-спільноти пояснили мотиви свого вчинку

Представники ЛГБТ-спільноти Харкова оцінюють напад на свій офіс як «спробу наступу на свободу слова і свободу самовираження»

 Повідомили представники ГО «Харківське Жіноче Об’єднання «Сфера» та учасники проекту PrideHub.

«Ми, громадські активістки та активісти, люди, котрі були присутні на заході та слідкували за ним оцінюємо дії радикального угрупування як чергову спробу наступу на свободу слова і свободу самовираження – цього разу методами психологічного та фізичного тиску, вчинення матеріальної шкоди та залякування, — сказано в зверненні. —
Ми вимагаємо у керівництва Національнальної поліції України розслідувати вищевказані злочини як такі, що скоєні на ґрунті ненависті за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності».

У свою чергу представники іншої сторони – організацій, які скоїли напад, вважають свої дії «знаком солідарності з постраждалими у Києві патріотами», передає «057.ua«.

«Такі заклади під час війни з окупантом неприпустимі. У цей складний період для країни ми, як ніколи, повинні пропагувати здорові національні цінності і традиційний інститут сім’ї. Крім цього, ми пам’ятаємо недавній розгін і побиття поліцією націоналістів, які вийшли проти КиївПрайд. Тому вчорашні дії можна розцінювати і як знак солідарності з постраждалими патріотами «, — йдеться в їхньому зверненні.

Як повідомлялось , ввечері 4 липня невідомі у протигазах увірвалася до приміщення, де розташований офіс ЛГБТ-спільноти, кинули димову шашку та розпилили речовину з газових балончиків. Також вони пошкодили майно організації.

Співробітники поліції оглянули місце події, вилучили корпус гранати та два порожніх газових балончики. Речові докази направлені на експертне дослідження.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до чотирьох років.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X