У Харкові на благодійному аукціоні для фронтових медиків зібрали 1 млн грн

У Харкові на благодійному мистецькому аукціоні ArtAid на користь волонтерів фронтової медичної служби «Ульф» зібрали 985 тис. грн.

Як повідомили Depo.Харків організатори заходу, аукціон відбувся вчора, 27 листопада, в Щедрий вівторок.

За відомостями організаторів, найбільше заплатили за картину Гамлета Зіньківського — при стартовій ціні в 15 тис. грн вона була продана за 220 тис. грн. Зібраних грошей виявилося в 11 разів більше необхідної медикам суми в 90 тис. грн. Тому, крім заявленого апарату для виявлення внутрішніх кровотеч UProbe4-5C, «Ульф» куплять на виручені гроші позашляховик. Усього ж на аукціоні було виставлено 19 робіт 16 художників, серед яких — знакові для українського мистецтва Павло Маков, Роман Мінін і Гамлет Зіньковський.

Аукціон ArtAid ініціював письменник Сергій Жадан, який дружить з медиками з «Ульф» з 2014 року, і Олег Дроздов, засновник Харківської школи архітектури.

Першим свою роботу представив Роман Мінін. Картину «Швидка допомога» він писав перед аукціоном, привіз її ще лаковану. За словами художника, до картини додається пісня — вона нанесена тайнописом уздовж лівого краю «Швидкої допомоги». «Пісня про те, що треба гнати», — розповів Мінін.

Крім роботи Зіньківського «Мій будинок успіху стоїть на пагорбі, збудованому з помилок і невдач», яку продали за 220 тис. грн, найбільше грошей віддали за дві невеликі роботи графіка Павла Макова — 185 тис. грн і 110 тис. грн, і за ще одну картину Мініна — «Шахтарі пишуть листа Данте» — 90 тис. грн.

 

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X