У Харкові на крадіжці секретної інформації «ХФТІ» попався агент Кремля

Харків’янина судитимуть за підозрою у державній зраді на користь Російської Федерації

Про це йдеться в ухвалі Київського райсуду Харкова від 9 січня.

Суд розглянув клопотання слідчого Управління СБ України в Харківській області про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно громадянина України, пенсіонера, підозрюваного у скоєнні злочину за ч. 1. ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада).

За відомостями слідства, чоловік не пізніше 13 лютого 2017 року отримав від представників РФ завдання збирати та передавати відомості, що становлять державну таємницю України у сфері оборони.

Після цього підозрюваний розпочав збір інформації про завдання та хід виконання державного оборонного замовлення Національним науковим центром «Харківський фізико-технічний інститут» («ХФТІ») на підставі угод з Міністерством оборони України.

27 липня 2017 року фігурант звернувся до працівника «ХФТІ» та попросив передати документи установи із відомостями, що становлять державну таємницю. 31 липня підозрюваний передав працівнику установи флешку, щоб той записав на неї фотознімки документів «ХФТІ» та закодовану інформацію.

15 та 16 серпня 2017 року підозрюваний під контролем правоохоронців, не підозрюючи про негласні слідчі дії, отримав флешку з трьома файлами-архівами, які містили фотознімки документів під назвами «Технічне завдання на виконання науково-дослідної та дослідно-конструкторської роботи «Бронестійкі металеві композити для локального посилення протибалістичного захисту легкоброньованої техніки» (5 фотографій), «Протокол №1/2017 натурного тестування балістичної стійкості зразків тандемних бронезахисних структур зі сталевих композитів різного складу» (4 фотографії) та «Звіт про науково-дослідну роботу за цільовою науково-технічною програмою НАН України «Дослідження і розробки з проблем підвищення обороноздатності і безпеки держави», а також низку фотографій начебто секретних матеріалів.

Передати на Росію матеріали підозрюваний у державній зраді не встиг, оскільки 17 серпня під час обшуку за місцем мешкання флешка була вилучена.

Чоловік у судовому засіданні не визнав себе винуватим у пред’явленій підозрі, просив обрати більш м’який запобіжний захід, оскільки з урахуванням віку має низку хронічних захворювань та не має наміру переховуватися від органу досудового розслідування та суду.

Суд ухвалив клопотання слідчого задовольнити та продовжити підозрюваному у державній зраді міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в Харківській установі виконання покарань (№ 27) в межах строку досудового розслідування на 41 день – до 18 лютого 2018 року без визначення застави.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X