У Харкові на стихійному звалищі знайшли трупи свиней, інфікованих чумою

На території Харкова виявлено спалах африканської чуми свиней.

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, 1 лютого на стихійному сміттєзвалищі біля Окружної дороги при виїзді з вулиці Світлої були виявлені трупи та рештки свиней у мішках.

За відомостями прес-служби, фахівці провели епізоотичне розслідування та відбір проб патологічного матеріалу від трупів свиней. Результат — у патологічному матеріалі виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней.

2 лютого трупи свиней були спалені, місце їх виявлення дезінфіковане. Заходи з ліквідації інфікованого об’єкту проводились за участі представників Національної поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Сьогодні, 4 лютого, заплановано проведення засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Харківській міській раді з метою недопущення розповсюдження збудника африканської чуми свиней.

«Головним управлінням Держпродспоживслужби в Харківській області посилені заходи щодо проведення ветеринарно-санітарної експертизи сировини та продуктів тваринного походження на агропродовольчих ринках, організовано переоблік наявного свинопоголів’я, в господарствах незалежно від форм власності ініційовані заходи щодо припинення та недопущення торгівлі сировиною та харчовими продуктами тваринного походження у невстановлених місцях, посилена роз’яснювальна робота серед населення та власників тварин про небезпеку африканської чуми свиней», — йдеться в повідомленні.

З метою недопущення розповсюдження збудника АЧС на території області фахівці переконливо пропонують власникам свиней інформувати Держпродспоживслужбy при підозрі на захворювання тварин, населенню не купувати продукти тваринного походження у невстановлених місцях, керівникам господарств забезпечити високий рівень біозахисту на фермах.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X