У Харкові податківець дозволив бізнесмену не платити 1,3 млн грн податків

Прокуратура передала до суду справу ревізора, який дозволив ТОВ ухилитися від сплати понад 1,3 млн грн податків

Повідомили у прес-службі прокуратури Харківської області.

За даними відомства, прокуратура завершила досудове розслідування та направила до Комінтернівського районного суду Харкова обвинувальний акт за фактом зловживання службовим становищем та службового підроблення (ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України).

За словами начальника управління прокуратури області Івана Тарасова, досудовим розслідуванням встановлено, що 31-річний головний державний ревізор одного із відділів Харківської ОДПІ ГУ Міндоходів в області незаконно надав податкову вигоду одному із ТОВ.

«Восени 2015 року податківець проводив планову перевірку товариства, що працює у сільськогосподарській сфері. З’ясувалося, що протягом 2013 — 2014 років ТОВ провело низку господарських операцій, у тому числі, з одним із товариств з Республіки Кіпр та, порушивши чинне законодавство України, не сплатило необхідний податок у дохід держави. Та ревізор замість того, щоб зафіксувати відповідні порушення, за домовленістю з посадовими особами ТОВ, склав завідомо неправдивий акт перевірки, де значно занизив суму несплаченого податку. Таким чином він надав змогу агропідприємству ухилитися від сплати понад 1,3 млн грн до бюджету», — пояснив Тарасов.

Крім того, прокуратура внесла відомості до ЄРДР відносно посадових осіб товариства за фактом ухилення від сплати податків (ч. 1 ст. 212 КК України).

Крім того, зараз на розгляді Фрунзенського районного суду Харкова перебуває ще одне кримінальне провадження за підозрою податківця у скоєнні аналогічного злочину.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X