У Харкові поліцейські з роти «Схід» не пускали журналістів на суд у справі тарифів на електротранспорт

Харківські правоохоронці не змогли пояснити, який документ обмежує право журналістів на прохід до будівлі окружного адміністративного суду.

Кореспондент видання разом із ще двома колегами з харківських ЗМІ підійшли до прохідної Харківського окружного адміністративного суду близько 15:35.

На вході журналісти представилися та пояснили мету візиту — висвітлення судового процесу у справі про правомірність підвищення тарифів на міський електротранспорт Харкова.

Поліцейські із нашивками роти «Схід» запитали, на яке саме засідання прийшли журналісти: на слухання щодо мір забезпечення позову щодо наземного електротранспорту (початок о 14:00) чи метрополітену (початок о 16:00). Отримавши відповідь, що журналісти мають намір поспілкуватися зі сторонами процесу, поліцейські відмовилися пропустити пресу.

Пояснити законну підставу недопуску вони не змогли. Аргументували вартові недопуск до холу суду постановою спочатку Кабміна, а потім Вищої ради правосуддя від 2016 року.

Ані номеру постанови, ані її суті вони назвати не змогли.

Натомість найактивніший поліцейський заявив, що ця постанова роздрукована та вивішена у холі та всі бажаючі можуть із нею ознайомитися. Однак пропустити журналістів для ознайомлення він відмовився.

Після пропозиції журналістів викликати на місце наряд поліції, вартові турнікету погодилися подзвонити до керівника апарату суду. Одразу після дзвінка до керівника апарату, працівників ЗМІ пропустили.

Насамкінець поліцейський переписав дані з журналістського посвідчення.

Працівників ЗМІ затримали на прохідній на приблизно 10 хвилин. При цьому пропуск інших громадян тривав без обмежень.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X