У Харкові поліція розслідує «фіктивний ремонт» метро на 700 млн грн, — ХАЦ

Правоохоронці підозрюють ТОВ «Ваго-Рев» у отриманні коштів за проведення фіктивних ремонтів рухомого складу КП «Харківський метрополітен».

Про це повідомляє громадська організація «Харківський антикорупційний центр» із посиланням на ухвалу Київського районного суд Харкова від 26 листопада, передає Depo.Харків.

За відомостями слідства, у 2016 році КП «Харківський метрополітен» уклав договір з ТОВ «Ваго-Рев» на ремонт електрорухомого складу метрополітену вартістю 724 млн грн. Згідно угоди, працівники ТОВ «Ваго-Рев» в період 2015-2018 років здійснювали в тому числі такі види ремонту як: заміна рами візка вагону, заміна колісних пар вагону.

Допитаний начальник служби електрорухомого складу КП «Харківський метрополітен» повідомив, що виробниками рам візків вагонів є ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» (Єдиний конкурент «Ваго-рев» на тендері). Також співробітник метрополітену зазначив, що запчастини, які використовуються під час ремонту рухомого складу, закуповуються ТОВ «Ваго-Рев» та всі заміни таких запчастин відображаються у технічному паспорті на вагон.

Однак проведеним аналізом податкових накладних ТОВ «Ваго-Рев» правоохоронці встановили, що підприємство не здійснювало закупівлю рам візків вагонів та колісних пар, що ставить під сумнів проведені роботи для КП «Харківський метрополітен». Також усі запчастини, які використовуються під час ремонту рухомого складу повинні бути відповідної якості та мати відповідну технічну документацію, що підтверджує їх стан, безпечність та якість.

Тому слідчі вважають, що ТОВ «Ваго-Рев» документально оформлювало проведення ремонтних робіт із запчастинами, які отримані від фіктивних підприємств та без належної технічної документації, що може свідчити про непроведення вказаних робіт.

Нагадаємо, що правоохоронці перевіряють на предмет розтрати коштів харківського метрополітену головних підрядників КП – фірм, які ЗМІ відносять до сфери впливу оголошеного у розшук голови Холодногірської адміністрації Харкова Максима Мусєєва — ТОВ «Ваго-Рев», ТОВ «Системи прогресивної очистки», ТОВ «Спеціалізований проектно-будівельний монтажний поїзд-753». Нещодавно суд обрав запобіжний захід одному з колишніх директорів «Ваго-Рев».

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X