У Харкові прокуратура судиться за повернення елітної землі, яку міськрада подарувала

У Харкові прокуратура намагається повернути громаді частину Саду ім. Шевченка, яку міськрада віддала безкоштовно у власність кооперативу

Як передає Depo.Харків із посиланням на «Харківський антикорупційний центр», про це стало відомо з ухвали суду від 14 серпня.

Згідно повідомлення, Харківська місцева прокуратура №1 звернулася з позовом до Господарського суду Харківської області з метою повернення у власність територіальної громади міста Харкова земельної ділянки площею 0,65 га в саду Шевченко, яку виділили безкоштовно у власність обслуговуючому кооперативу «ЖБК «Рост» у грудні 2016 року.

21 грудня 2016 року Харківська міськрада надала безкоштовно у власність обслуговуючому кооперативу «ЖБК «Рост» 0,6529 га (кадастровий номер — 6310136300:03:001:0147) для будівництва та обслуговування житлових будинків в саду Шевченка, за адресою вул. Сумська, 35.

Засновниками цього кооперативу є Ольга Кочубей (керівник), Валерій Лобач, Ігор Семенов, Уктам Холматов та Дмитро Бойко. Чотири з п’яти засновників кооперативу живуть в кімнатах гуртожитку, за адресою Цілиноградська, 42, який належить ПАТ «Трест Житлобуд-1». ОК «ЖБК «Рост» зареєстрований за адресою вул. Алчевських, 43. Там де й головний офіс ПАТ «Трест «Житлобуд-1».

Більше того, 25 січня 2017 року, через місяць після отримання у власність земельної ділянки, «ЖБК «Рост» передав ПАТ «Трест «Житлобуд-1» на підставі договору-суперфіція право користування цією земельною ділянкою в саду Шевченко.

Суд дозволив залучити в якості третьої сторони ПАТ «Трест «Житлобуд-1». Кінцевим бенефіціарним власником ПАТ «Трест «Житлобуд-1» є Олександр Харченко, член виконкому Харківської міськради.

Прокуратура вважає, що рішення Харківської міськради про безкоштовне надання у власність земельної ділянки площею 0,65 га обслуговуючому кооперативу «ЖБК «Рост» суперечить вимогам ст. 41 Земельного кодексу України, ст.ст. 133, 135, 137 Житлового кодексу УРСР та положенням Примірного статуту житлово-будівельного кооперативу.

Наступне засідання по цій справі відбудеться завтра, 30 серпня, об 11:30 (адреса: Харків, майдан Свободи 5, 8-й під’їзд, 2-й поверх, кабінет № 223).

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X