У Харкові соратники Януковича вивели з держбанку більше 270 млн грн

Харківська поліція проводить розслідування щодо керівництва регіональної філії «Укрексімбанку», яке допомогло фірмам із орбіти Ігоря Богатирьова вивести з установи більше 270 млн грн

Суд розглянув клопотання слідчого Головного управління Національної поліції в Харківській області про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів Харківської філії ПАТ «Укрексімбанк».

Зокрема, слідчого цікавили документи, що містять відомості щодо відкриття генеральної кредитної угоди та оформлення кредитних договорів з ТОВ «ІЦ «Енергомаш» і ТОВ «Завод Енергомаш».

На обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що з 5 травня 2017 року триває розслідування провадження ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

Під час розслідування було встановлено, що посадові особи Харківської філії ПАТ «Укрексімбанк» у липні 2011 року, діючи всупереч державним інтересам, оформили підприємствам кредитні лінії за завищеною вартістю оцінки заставного майна та в подальшому затягували стягнення кредитної заборгованості, що призвело до виведення з-під застави ліквідного майна, визнання суб’єктів господарювання банкрутами, внаслідок чого спричиненні тяжкі наслідки у вигляді майнової шкоди ПАТ «Укрексімбанк».

За відомостями слідства, у липні 2011 року чотири співвласники групи компаній «Енергомаш» розробили схему, яка забезпечувала безперешкодне оформлення удаваної кредитної лінії в ПАТ «Укрексімбанк», перерахування отриманих кредитних коштів між підконтрольними підприємствами і переведення у готівку за допомогою фірм з ознаками фіктивності.

Для реалізації схеми зловмисники зареєстрували низку підконтрольних комерційних підприємств, зокрема: ТОВ «ІЦ «Енергомаш»; ТОВ «Завод Енергомаш»; ТОВ «БМУ «Енергомаш»; Корпорація «Укренергоінжиніринг»; ТОВ «Електромашинобудівельне виробництво» та ТОВ «Актив-В».

При цьому, один із засновників групи компаній, використовуючи наявні зв’язки, забезпечив лобіювання інтересів підконтрольних комерційних структур для безперешкодного погодження керівництвом ПАТ «Укрексімбанк» отримання удаваної кредитної лінії під заставне майно, вартість якого була значно завищена.

Керівник Харківської філії ПАТ «Укрексімбанк» та інші посадові особи банківської установи, зловживаючи службовим становищем, забезпечили видачу кредитних коштів Харківською філією банку, допустили завищення вартості оцінки заставного майна та подальше затягування з боку банківської установи заходів щодо стягнення кредитної заборгованості.

Так, в межах Генеральної кредитної угоди у 2009, 2011 та 2012 роках були оформлені кредити з «ІЦ «Енергомаш» на 226,2 млн грн (термін погашення – 27 грудня 2013 року), з ТОВ «Завод Енергомаш» на суму 8,3 млн грн (термін повного погашення – березень 2018 року) та з ТОВ «Завод Енергомаш» на суму 37,7 млн грн (термін погашення – 27 грудня 2013 року).

Суд ухвалив клопотання слідчого задовольнити й надати йому дозвіл до кредитних угод банку «Укрексімбанк».

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X