У Харкові – спалах ботулізму

Харківські медики доправили до реанімації двох постраждалих, які отруїлися під час вживання риби

За відомостями служби, вчора, 14 серпня, в Харкові зареєстровано два випадки підозри на ботулізм у членів однієї родини. Хворі госпіталізовані до реанімаційного відділення КЗОЗ Обласна клінічна інфекційна лікарня. Обстеження та лікування хворих триває. Фахівці з’ясували, що захворювання пов’язано із вживанням риби ляща.

Для встановлення походження небезпечного продукту Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області розпочало проведення розслідування.

З початку 2018 року в Україні зареєстровано більше 60 потерпілих від ботулізму осіб, з них 4 померли. В Харківській області за поточний період 2018 року це вже третій та четвертий випадок захворювання.

Довідка … Ботулізм – це гостре токсико-інфекційне захворювання. Інкубаційний період триває від 8 годин до 10 діб. Особливістю ботулізму є відсутність гарячки протягом всієї хвороби та нечіткість, поліморфізм клінічних проявів у перші дні хвороби, що пояснює велику кількість діагностичних помилок. У разі відсутності своєчасного лікування захворювання закінчується – смертю.

Виникнення захворювання можливо при вживанні консерви домашнього приготування, копченої та в’яленої м’ясної і рибної продукції.

Щоб запобігти захворювання рекомендуємо не вживати в’ялену не патрану рибу, особливо в літній період, не купувати продукти в місцях стихійної торгівлі та дотримуватися основних правил зберігання і приготування продуктів харчування вдома

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X