У Харкові судили ревізора податкової, який купив «Мазду» за 6 річних зарплат

У Харкові судили ревізора податкової, який купив «Мазду» за 6 річних зарплат

Харківський суд визнав ревізора з податкової винним у порушенні вимог фінансового контролю

Суд розглянув адміністративний корупційний протокол за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю), складений на головного державного ревізора-інспектора ГУ ДФС у Харківській області Владислава Фоніна.

Згідно матеріалів справи, посадовець 1 березня купив автомобіль Mazda 6 2.0 Седан-B 2017 року випуску вартістю 667 тис. грн, однак не повідомив про це НАЗК у 10-денний строк, як того вимагає українське антикорупційне законодавство.

У судовому засідання Фонін свою вину не визнав. За його словами, комп’ютер, із якого він хотів подати повідомлення, був несправним. Коли він отримав новий ключ входу до системи, то побачив помилку «активного користувача з такою адресою не існує». Після неодноразових спроб звернення до НАЗК за допомогою та усунення помилки, отримав поміч уже після того, як термін подачі повідомлення сплив.

Суд встановив, що першу спробу подати повідомлення про суттєву зміну майнового стану Фонін зробив уже після закінчення 10-денного терміну. А фактично подав повідомлення майже через місяць після купівлі.

Вивчивши матеріали справи, суд ухвалив визнати податківця винним і накласти на нього штраф в розмірі 1700 грн.

Згідно декларації Фоніна за 2017 рік, податківець володіє двома квартирами в Харкові (площа 44,7 кв.м та 65,1 кв.м), автомобілем «Тойота Камрі» 2008 року випуску. Протягом 2017 року Фонін заробив 103,8 тис. грн у податковій і отримав майже 16,7 тис. грн процентів і бонусів. Серед заощаджень працівник ГУДФС вказав готівкою 1 тис. дол. і 20 тис. грн, а також 85,3 тис. грн і 1,2 тис. дол., які розміщені на рахунках у банку.

Також у 2018 році, згідно двох повідомлень про суттєву зміну майнового стану, Фонін продав рухоме майно за 400 тис. грн і взяв в «Укргазбанку» кредит в розмірі 333,4 тис. грн.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X