У Харкові судитимуть організаторів багатомільйонного «конверту»

У Харкові судитимуть організаторів конвертаційного центру, через який пройшло понад 50 млн грн

Про це   повідомили у прес-службі прокуратури Харківської області.

За даними відомства, прокуратура направила до Дзержинського районного суду обвинувальний акт стосовно трьох мешканців області, які підозрюються в підробленні документів для держреєстрації юридичних осіб, скоєному організованою групою (ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 205-1 КК України).

За словами прокурора відділу прокуратури області Сергія Фокіна, 35-річний мешканець одного з райцентрів Харківщини протягом 2015-2016 рр. створив та очолив організовану групу, що займалася створенням фіктивних підприємств. До справи він залучив двох своїх знайомих віком від 30 до 40 років. Чоловіки створювали або викупали й переоформлювали підприємства-юридичні особи. Однак створені фірми фактично не проводили жодної діяльності. Керівників й бухгалтерів «липових» підприємств підшукували серед алкозалежних, асоціальних громадян тощо.

У подальшому юридичні особи, зареєстровані на підставних осіб, використовувалися підприємствами-контрагентами для конвертації безготівкових коштів та мінімізації податкових зобов’язань.

Контрагенти переказували на рахунки фіктивних фірм гроші за нібито придбані товари чи послуги. Проте існували ці відносини лише на папері. Реально ж — слугували прикриттям для незаконного переведення коштів у готівку. Загалом через вісім таких фірм зловмисникам вдалося провести понад 50 млн грн.

Окрім того, перераховані суми підприємства-контрагенти вносили до складу податкового кредиту з ПДВ, тим самим незаконно зменшуючи свої податкові зобов’язання.

Зокрема, за такою схемою одне з ТОВ ухилилося від сплати податків на суму понад 1 млн. грн. Наразі за цим випадком зареєстроване окреме кримінальне провадження за ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків, що призвело до ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах).

Окрім того, двом псевдодиректорам, що були залучені до схеми, вже винесені вироки. За участь у протиправній діяльності суд зобов’язав їх сплатити штрафи.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X