У Харкові судитимуть шахраїв, які розробили схему обману літніх людей

Прокуратура затвердила обвинувачення організаторам міжрегіональної групи, які обманювали пенсіонерів «липовими» акціями

Повідомили у прес-службі прокуратури Харківської області.

За даними відомства, прокуратура направила до суду обвинувальні акти стосовно трьох організаторів і сімох виконавців, які під приводом акцій у супермаркетах виманювали кошти у покупців.

Як розповів перший заступник прокурора області Артем Степанов, їм інкримінується скоєння злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах організованою групою).

Досудовим розслідуванням встановлено, що злочинну групу влітку 2017 року створили три жінки з Луганської та Донецької областей, неодноразово судимі за різні злочини, у тому числі шахрайства. До своєї схеми вони залучили мешканців інших регіонів країни. Майже всі вони раніше засуджені.

Учасники шахрайської схеми знаходили своїх потенційних жертв – в основному людей похилого віку – поблизу супермаркетів. Підходили до них під приводом проведення акцій на товари. Так, потерпілим пропонувався конверт, в якому нібито була картка на знижку у 50 % на всі товари в магазині. Для того, щоб її отримати, жертви мали виконати дві умови: довести свою платоспроможність та активувати картку. Тобто, у конверт з карткою клієнт мав покласти певну суму грошей (розмір суми впливав на знижку або на інші умови). Потім пакет запаковувався і повертався власнику грошей. Проте потерпілі не здогадувалися, що у конверті коштів уже немає – їх непомітно підміняли «ляльками». Наступного дня необхідно було з’явитися за зазначеною адресою й активувати картку. Тоді ж господарю мали повернути його кошти. Однак, коли наступного дня люди хотіли активувати карту, з’ясовувалося, що жодної акції не проводилося, а в конверті замість грошей – нарізані папірці.

До організації входило чотири підгрупи, які діяли в різних регіональних центрах. У кожній з них «працювало» по три-чотири людини.

Зокрема, на території Харкова встановлено 14 епізодів їх діяльності, внаслідок яких потерпілим завдано збитків на суму понад 500 тис. грн.

Слідством встановлені усі 18 осіб, причетні до шахрайської схеми.

Раніше п’ять осіб, які брали участь в окремих епізодах діяльності групи, вже отримали вироки за ч. 2 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Кримінальне провадження стосовно ще одного шахрая-виконавця перебуває на розгляді Московського районного суду Харкова.

Двоє підозрюваних – 28-річна жінка та 32-річний чоловік – на сьогодні перебувають у розшуку.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X