У Харкові суд вивів з-під кримінальної відповідальності чиновницю Держказначейства з 0,7 млн грн

Харківський суд вирішив, що провадження стосовно посадовиці Держказначейства має розслідуватися за адміністративною, а не кримінальною статтею

Про це йдеться в постанові судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Харківської області від 30 січня.

Суд розглянув скаргу адвокатів в інтересах правопорушниці на постанову Московського районного суду Харкова від 20 грудня 2017 року.

Цією постановою провадження про притягнення посадовиці за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані) закрито та матеріали передані до Харківської місцевої прокуратури №4 для відкриття кримінального провадження за ст. 366-1 КК України (декларування недостовірної інформації).

Згідно з матеріалів справи, жінка, перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу видатків управління Державної казначейської служби України у Київському районі Харкова, 16 лютого 2017 року отримала подарунок від свого батька — грошові кошти у сумі 701,8 тис. грн – для купівлі квартири. При цьому вона не подала повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, чим порушила антикорупційне законодавство.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, адвокати подали апеляційну скаргу, в якій просять скасувати постанову райсуду та надіслати матеріали справи до суду першої інстанції для нового розгляду по суті.

На думку апелянтів, районний суд в порушення вимог КУпАП «спрощено підійшов до розгляду справи, оскільки при винесені оскаржуваної постанови не було досліджено справу по суті, а відразу вислухано клопотання прокурора та прийнято рішення, а тому законні підстави для прийняття вказаного рішення були відсутні».

На думку апеляційного суду, апеляція підлягає задоволенню. З огляду на матеріали адміністративної справи, районний суд «дійшов поспішного висновку про наявність в діях чиновниці ознак кримінального правопорушення та прийняв рішення передати матеріали про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП до Харківської місцевої прокуратури №4».

Суд скасував постанову Московського районного суду Харкова від 20 грудня 2017 року та повернув справу для розгляду в той же суд першої інстанції.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X