У Харкові суд відмовився повертати на роботу чиновницю, чия байдужість призвела до смерті дитини

Апеляційний суд Харківської області відхилив скаргу директора центру соцслужб, яку підозрюють у недбалості, що призвела до загибелі трирічного хлопчика

Під час розслідування директору Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району міста була відсторонена від посади, однак жінка оскаржила відповідне рішення у апеляційному суді.

Сьогодні, 19 липня, суд скаргу розглянув і постановив залишити попереднє рішення у дії.

Сама підозрювана до зали суду не з’явилася – вона перебуває на стаціонарному лікуванні.

Як повідомляв кореспондент, раніше місцева прокуратура № 2 затвердила повідомлення про підозру директору Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району міста за ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).

Досудовим розслідуванням встановлено, що на початку вересня 2017 року до центру звернувся громадянин із заявою щодо вилучення з родини його сестри двох малолітніх дітей шести та трьох років. Чоловік розповів, що батько родини систематично б’є дітей.

Однак, за даними слідства, перевірку директор центру організувала лише «на папері». Фактично будинок проблемної родини фахівці не відвідували. При цьому документи щодо перевірки склали формально – зі слів матері малюків, яка інформацію про насилля в сім’ї заперечила.

А вже наприкінці того ж місяця трирічного хлопчика з цієї родини «швидка» доправила до лікарні, де від чисельних травм та фізичного виснаження дитина померла.

Як з’ясувалося, загиблого малюка та його старшого брата систематично бив батько. При цьому все відбувалося у присутності матері, однак вона навіть не намагалася зупинити знущання.

Відповідно до висновків експертів смерть дитини настала внаслідок голоду і постійного фізичного та психологічного насильства, що мало характер особливого мучення і тривало більше року.

Обвинувальний акт стосовно батьків загиблого хлопчика перебуває на розгляді суду.

26-річній матері інкримінується злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки та нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть (ст. 166, ч. 2 ст. 121 КК України).

31-річному батьку — катування, умисне нанесення тілесних ушкоджень та умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть (ч.1 ст. 127, ч.1 ст. 122, ч. 2 ст. 121 КК України).

На вимогу прокуратури чоловік перебуває під вартою. До жінки застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X