У Харкові суд заборонив називати терористкою члена «ДНР» із вироком у 11 років

Харківський суд заборонив правоохоронцям поширювати інформацію про винуватість Лариси Чубарової («Тереза»), яку суд першої інстанції засудив за тероризм до 11 років тюрми

Про це йдеться в ухвалі Жовтневого районного суду Харкова від 24 квітня.

Суд розглянув скаргу захисника Чубарової на порушення п. 2 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (кожен, кого обвинувачено у вчиненні кримінального правопорушення, вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку).

Вивчивши матеріали справи, заслухавши думки сторін процесу, суд ухвалив скаргу захисника в інтересах Чубарової задовольнити частково.

Суд зобов’язав службових осіб прокуратури Харківської області, Служби безпеки України та Управління СБУ в Харківській області утриматися від поширення інформації в засобах масової інформації про винуватість Чубарової у вчиненні інкримінованих злочинів, до набрання вироком суду першої інстанції законної сили з метою дотримання принципу презумпції невинуватості особи.

Як повідомляв  кореспондент, у Харкові засудили коменданта «ДНР» з позивним «Тереза» (Лариса Чубарова), жінці призначили 11 років позбавлення волі. Прокуратура довела у суді провину Чубарової, яка була членом незаконного збройного формування терористичної організації «ДНР».

Київський районний суд м. Харкова визнав винною в участі у не передбачених законом збройних формуваннях, незаконному поводженні зі зброєю, посяганні на територіальну цілісність та недоторканність держави (ч. 4 ст. 260, ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 110 КК України) та призначив їй покарання у вигляді 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Працівники Служби безпеки України в області зібрали докази особистої участі «Терези» в допитах полонених — як мирних місцевих жителів, так і військових Збройних сил України.

У 2017 році Чубарова та її захист подали апеляцію на вирок суду першої інстанції.

Розгляд апеляційної скарги на вирок суду першої інстанції, який визначив Чубаровій покарання у виді 11 років позбавлення волі, розпочнеться о 14:00 четверга, 3 травня.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X