Харкову повернули землі в елітному районі, які «розбазарила» мерія

Територіальній громаді Харкова повернули землі в елітному районі вартістю майже 60 млн грн.

Повідомили у прес-службі прокуратури Харківської області.

За даними відомства, Східний апеляційний господарський суд підтримав позицію прокуратури та задовольнив позов про повернення в комунальну власність земель вартістю майже 59 млн грн, які незаконно набув у власність псевдо-ЖБК.

Як розповів начальник відділу прокуратури області Олексій Лесенко, йдеться про 3 га землі в Лісопарку.

Зазначену ділянку у 2014 році рішенням Харківської міської ради на безоплатній основі отримав у власність один з обслуговуючих кооперативів. Однак для прийняття такого рішення не було законних підстав, оскільки згідно з вимогами Земельного та Житлового кодексів право на безоплатну передачу земель для житлового будівництва мають лише житлово-будівельні кооперативи. При цьому члени ЖБК мають реально потребувати поліпшення житлових умов.

Оскільки вказані вимоги ані міськрадою, ані кооперативом дотримані не були, прокуратура звернулася до суду з позовом про визнання рішення щодо виділення землі незаконним та його скасування.

«Справа розглядалася судами неодноразово. Попередні рішення Феміди прокуратура оскаржила в касаційному порядку. Східний апеляційний господарський суд ухвалив рішення щодо повернення земель у власність територіальної громади міста», — зазначили у прокуратурі.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X