«Харківводоканал» відповів на запит «Ні корупції!» після втручання омбудсмена

Комунальне підприємство «Харківводоканал» відповіло на інформаційний запит ресурсу «Ні корупції!» лише після втручання Уповноваженого Верховної Ради з прав людини

Про це повідомляється на сайті «Ні корупції!».

У листопаді минулого року «Ні корупції!» звернувся до міської ради Харкова щодо надання інформації про дотримання вимог пожежної безпеки у дитячих таборах відпочинку, які належать місту. Там запит скерували до розпорядника інформації — КП «Харківводоканал», у підпорядкуванні якого є два дитячих оздоровчих заклади.

Проте на підприємстві вирішили не надавати жодної інформації про табори.

Пояснили це тим, що запит не підкріплений журналістським посвідченням та й загалом інформація, яку запитували, мовляв, не є публічною.

З приводу обмеження доступу до інформації «Ні корупції!» звернувся до омбудсмена. Згодом у представництві Уповноваженого з прав людини повідомили, що за цим фактом розпочате провадження.

Після цього «Харківводоканал» спромігся відповісти на запит.

«Очевидно, у комунальному підприємстві Харкова змінили власні критерії щодо публічності чи непублічності інформації та запитів журналістів», — роблять висновок у «Ні корупції!».

Як повідомляв «Детектор медіа», редакторка сайту «Доступ до правди» Леся Ганжа, яка судиться зі Службою безпеки України щодо доступу до інформації, подала заяву до Європейського суду з прав людини. Днями ЄСПЛ надіслав повідомлення про те, що зареєстрував заяву редакторки.

«Суд розгляне вашу справу за першої можливості на основі наданих вами документів та інформації», – йдеться у листі з ЄСПЛ.

Справу веде юрист ГО «Платформа прав людини» Олександр Бурмагін.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X