«Харківміськгаз» повідомляє: через відсутність підтвердженого обсягу газу в тепловиків, мешканці Харкова можуть залишитись без опалення

НАК «Нафтогаз України» як постачальник досі не надав підтверджені обсяги газу (номінації) на січень 2017 року найбільшім теплопостачальним підприємствам Харкова — КП «Харківські теплові мережі» та ПАТ «Харківська ТЕЦ-5». Як наслідок, сотні тисяч жителів міста Харкова взимку можуть залишитися без тепла.

Відповідно до чинного законодавства, транспортування та відбір природного газу може здійснюватися лише на підставі затвердженої номінації від постачальника газу. Станом на січень державна компанія НАК «Нафтогаз України», яка продає блакитне паливо підприємствам ТЕК, досі не підтвердила обсягів газу для тепловиків Харкова. Таким чином вона поставила теплопостачальні підприємства в умови, коли ті змушені для своїх котелень здійснювати несанкціонований відбір газу із мереж ПАТ «Харківміськгаз». До того ж відсутність лімітів накладає на тепловиків додаткове фінансове навантаження у вигляді штрафних санкцій, а споживачів ставить перед загрозою залишитися без тепла.

«Ми розуміємо всю складність ситуації теплопостачальних підприємств. Однак, зі свого боку газорозподільна компанія зобов’язана чітко дотримуватися вимог законодавства, яке забороняє здійснювати подальший розподіл газу без підтверджених номінацій, — зазначив комерційний директор ПАТ «Харківміськгаз» Антон Яворовський. — Тому, щоб уникнути патової ситуації в місті, підприємства ТЕК повинні в найкоротший термін вирішити всі суперечності спільно зі своїм постачальником газу — НАК «Нафтогаз України» та отримати від нього підтверджений обсяг газу на поточний період».

Відповідно до Кодексу газорозподільних систем, ПАТ «Харківміськгаз» зобов’язаний щомісяця звітувати перед державним оператором газотранспортної системи «Укртрансгаз» про обсяги розподілу природного газу споживачам. У випадку, якщо останній фіксує використання газу без підтвердженої номінації, до газорозподільного підприємства застосовуються штрафні санкції для компенсації НАК «Нафтогаз України» вартості газу в подвійному розмірі. Тому газорозподільна компанія буде змушена застосувати такі ж санкцій за несанкціоноване використання газу до теплопостачальних підприємств та припинити подальший розподіл газу на їхні об’єкти.

ПАТ «Харківміськгаз» неодноразово зверталася до підприємств теплоенергетики Харкова інформуючи про необхідність в найкоротші терміни вирішити ситуацію та попереджаючи про негативні наслідки несанкціонованого відбору газу. Також в компанії звертають увагу керівників теплопостачальних підприємств на необхідності погасити заборгованість за послуги розподілу природного газу в 2016 році. На сьогодні, загальний борг підприємств ТКЕ перед ПАТ «Харківміськгаз» перевищує 100 млн. грн.

Довідка. ПАТ «Харківміськгаз» — підприємство, яке здійснює розподіл газу на території міста Харкова. Протяжність розподільчих, ввідних, внутрішних газопроводів та газопроводів-вводів складає більше 8 тисяч кілометрів, щорічний обсяг транспортування природного газу складає 1,4 мільярдів кубічних метрів. ПАТ «Харківміськгаз» забезпечує природним газом понад 500 тис. домоволодіньта понад 3,5 тис. промислове підприємство, організацій, установ. Найбільшими промисловими споживачами ПАТ «Харківміськгаз» є: ПАТ «Харківський плитковий завод», ДП «завод ім. В.О. Малишева», ДП Харківський машинобудівний завод «ФЕД». У компанії працює близько 2000 чоловік.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X