Харківська компанія допоможе запустити франко-італійський супутник зв’язку

Запуск європейського телекомунікаційного супутника з агрегатами компанії FED запланований на 2020 рік

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі підприємства, компанії FED продовжує виробництво систем охолодження для супутників зв’язку франко-італійської компанії «Thales Alenia Space».

У листопаді 2015 року FED вдалося здобути перемогу в тендері на розробку і постачання теплообмінника для супутника франко-італійської компанії Thales Alenia Space. Реалізація проекту почалася в 2016 році. Сума контракту на виробництво теплообмінників складає 2 млн євро.

«Це дуже довгий проект, що вимагає величезних інвестицій, великих складнощів нашої команди: інженерів, технологів, робітників. На першому етапі дуже багато було технічних проблем, які ми, я вважаю, вирішили і отримали гідну оцінку від замовника. Французи повірили в нас, зрозуміли, що ми можемо, вміємо і розуміємо, як працювати і як вирішувати проблеми, різні завдання і складності. В даний момент за цим проектом інвестовані чималі кошти в стендове обладнання, згідно з європейськими нормами і вимогами з безпеки польотів. А беручи до уваги, що це взагалі система супутника, у якій життєвий цикл 15-20 років, то самі розумієте, що тут контроль найжорстокіший», — заявив перший заступник голови правління компанії FED Олександр Попов.

Запуск перших супутників планується в першому кварталі 2020 року. Система охолодження для супутників — повністю нова технологія. Раніше подібні система використовувалася тільки на космічних станціях. У компанії FED розробили і виготовляють ключові компоненти теплообмінника.

«Коли працює супутник, за рахунок того, що всередині розташовані комп’ютери, випромінювачі і багато інших систем, виділяється багато тепла і все тепло необхідно кудись дівати. Для цього була розроблена спеціальна система. Вона тепло акумулює і транслює на спеціальні теплообмінники, які його випромінюють в космос, — розповів начальник розрахунково-перспективного відділу Євген Кононихін.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X